Nowe fakty ws. podejrzanego o gwałt Dawida K. Bramkarz Górnika pozostanie w areszcie

08.10.2019 14:09
Dawid K.
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Nowe fakty w sprawie podejrzanego o gwałt bramkarza Górnika Zabrze. Prokuratura zadecydowała, że Dawid K. pozostanie w areszcie i nie wyjdzie z niego przed upływem najbliższych trzech miesięcy. Sąd odrzucił możliwość zwolnienia 27-latka z więzienia za poręczeniem majątkowym.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Bramkarz Górnika Zabrze, Dawid K., został zatrzymany przez policję pod zarzutem dokonania gwałtu na początku października. Niedługo po areszcie prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie golkipera, a zespół sędziów przychylił się do jej wniosku. Taka sytuacja oznacza, że 27-latek spędzi za kratkami najbliższe trzy miesiące. Jak dowiedział się dodatkowo portal sportowefakty.wp.pl, nie ma możliwości, by zawodnik zabrzan wyszedł wcześniej na wolność, nawet za kaucją.

Zobacz także

Podejrzany o gwałt bramkarz Górnika Dawid K. pozostanie w areszcie

"Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach zastosował wobec Dawida K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy bez zastrzeżenia możliwości uchylenia tego środka po wpłacie poręczenia majątkowego" - poinformowała witrynę Prokuratura Rejonowa Katowice-Południe.

"Dawid K. posiada status podejrzanego i ten status nie uległ zmianie" - dodała prokuratura.

Wobec powyższych ustaleń wszystko wskazuje na to, że popularni "Górnicy" będą musieli sobie radzić do końca roku bez rezerwowego bramkarza. K. wystąpił w obecnym sezonie w tylko jednym oficjalnym meczu swojego klubu, w ramach Pucharu Polski.

Zobacz także

Wcześniej golkiper był zawodnikiem takich zespołów jak Zagłębie Sosnowiec czy Pogoń Szczecin. Co ciekawe wychowanek Górnika prowadził z innym zatrzymanym w tej sprawie, Marcinem N., szkółkę piłkarską, która z oczywistych przyczyn chwilowo zawiesiła swą działalność.

Jeśli zarzuty wobec 27-latka potwierdzą się, bramkarzowi grozi od dwóch do 12 lat więzienia.

RadioZET.pl/sportowefakty.wp.pl