Ekstraklasa: Warta Poznań lepsza od Podbeskidzia w starciu beniaminków

19.10.2020 20:41
Podbeskidzie - Warta

Warta Poznań pokonała na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała w meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy. Decydującego gola w 86. minucie zdobył Mateusz Kupczak.

Podbeskidzie - Warta. OPIS: Pierwsza połowa była nudna. Pierwszy strzał, który ewentualnie mógł przynieść powodzenie drużyny oddały dopiero w 19. minucie. Jego autorem był Filip Laskowski. Jednak piłka nie leciała w tzw. światło bramki.

Dwie minuty później ładnie strzelił Robert Janicki, ale Rafał Leszczyński był na posterunku. Trzy razy próbował w pierwszej połowie zaskoczyć bramkarza Mateusz Kuzimski. Jednak gola zdobył, gdy próbował po raz czwarty, już po przerwie, kiedy obie strony postarały się o bardziej emocjonującą grę. W 47. min wykorzystał dobre podanie z lewej strony Jakuba Kuzdry.

PKO Ekstraklasa: Podbeskidzie - Warta [WYNIK]

Po stracie gola bielszczanie ruszyli śmielej do ataku i wyrównali w 58. min. Wówczas Maksymilian Sitek z najbliższej odległości dobił strzał Łukasza Sierpiny.

Cztery minuty później poznaniacy byli o krok od straty drugiego gola. Jednak Daniel Bielica z trudem odbił piłkę po pięknym uderzeniu z daleka Filipa Modelskiego.

Chociaż Podbeskidzie miało więcej dobrych okazji do zdobycia drugiej bramki, to przegrało 1:2. W 86. min dobrym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisał się Łukasz Trałka. Piłka trafiła do Mateusza Kupczaka, który pokonał bramkarza gospodarzy.

PGE Narodowy to dopiero początek. Te stadiony zostaną szpitalami polowymi

Trzy punkty pozwoliły Warcie przesunąć się na 11. miejsce, a ma jeszcze zaległe spotkanie z Legią Warszawa. Podbeskidzie jest 14.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań 1:2

Bramki: Maksymilian Sitek (58.) - Mateusz Kuzimski (48.), Mateusz Kupczak (86.)