Ekstraklasa: Podbeskidzie lepsze w starciu beniaminków

03.10.2020 16:53
Podbeskidzie - Stal Mielec

Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało Stal Mielec 1:0 w spotkaniu 6. kolejki PKO Ekstraklasy i odniosło pierwsze zwycięstwo od powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Jedynego gola strzelił Kamil Biliński.

Podbeskidzie Bielsko-Biała, Wisła Kraków i Piast Gliwice - te drużyny w pięciu seriach gier nie potrafiły zdobyć kompletu punktów. W sobotę od tej grupy "odpadli" ci pierwsi, pokonując u siebie innego beniaminka Stal Mielec.

W takiej samej sytuacji przed poprzednią kolejką byli zawodnicy Dariusza Skrzypczaka, ale zdołali się przełamać ogrywając zespół Waldemara Fornalika. Także w meczu z Podbeskidziem optycznie wyglądali lepiej, ale to gospodarze zdobyli jedynego gola.

Ekstraklasa: Podbeskidzie - Stal Mielec [WYNIK]

Pierwsza połowa należała go przyjezdnych, ale ani Prokić, ani Mateusz Mak nie potrafili wykorzystać dobrych okazji. Podbeskidzie stworzyło sobie jedną i od razu zamieniło ją na gola. W 32. minucie Strączek końcówkami palców zbił piłkę na poprzeczkę po uderzeniu z rzutu wolnego Figiela, a do dobitki najszybciej wystartował Kamil Biliński i z bliska wpakował ją do siatki.

Po przerwie "Górale" nastawili się na kontry, a mielczanie z biegiem czasu coraz bardziej naciskali. Brakowało jednak klarownych sytuacji bądź precyzji, by wyrównać.

Dzięki zwycięstwu Podbeskidzie Bielsko-Biała przesunęło się w tabeli na 9. miejsce. Stal Mielec jest 12.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stal Mielec 1:0

Bramki: Kamil Biliński (32.)