Zamknij

Żona Luquinhasa komentuje atak na piłkarzy Legii. "Nigdy tego nie wybaczę"

13.12.2021 09:22

Żona Luquinhasa, piłkarza Legii, który został zaatakowany przez kibiców, na swoim koncie na Twitterze skomentowała niedzielne zajście. Jessica Vidal skrytykowała wszystkie osoby odpowiedzialne za atak i zapowiedziała, że „im nie wybaczy”.

Piłkarze Legii zaatakowani przez kibiców. Żona Luquinhasa komentuje
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Piłkarze Legii mieli zostać zaatakowani po niedzielnej porażce w Płocku z Wisłą 0:1 w 18. kolejce ekstraklasy. Jak podaje Interia, wściekli fani Legii wdarli się do autokaru wiozącego piłkarzy z meczu z Wisłą Płock. Miało dojść do konfrontacji z zawodnikami, a kilku z nich "dostało po głowie". Poszkodowani piłkarze to m.in. Mahir Emreli, Rafael Lopes i Luquinhas.

Jak napisał Sport.pl, kibice czekali z zasadzką. Jedna grupa na nadjeżdżający autobus na trasie, a druga - przy Legia Training Center w Książenicach. „W centrum treningowym była też policja, ale do ataku miało dojść wcześniej. Kibice mieli wybiec z lasu i dostać się do autobusu, gdzie krzyczeli, przeklinali i domagali się większego zaangażowania" - dodano.

Piłkarze Legii pobici przez kibiców. Żona Luquinhasa komentuje

Na oficjalnym profilu Komendy Stołecznej Policji na Twitterze pojawił się w niedzielny wieczór komunikat w tej sprawie. Jak podano, nie ma w tym momencie informacji wskazujących na użycie siły wobec piłkarzy.

"O godz. 19.45 w Książenicach pod ośrodkiem Legii zebrała się grupa kilkudziesięciu osób, które uniemożliwiły wjazd na teren ośrodka autokaru z piłkarzami. Na widok policjantów KSP osoby się rozbiegły. Na tę chwilę brak jest informacji wskazujących na użycie siły wobec piłkarzy" – napisano.

Całe zajście skomentowała żona Luquinhasa, Jessica Vidal. - Nigdy nie wybaczę tego, co zrobili dziś mojemu mężowi - napisała za pośrednictwem Twittera. Wpis został już usunięty.

loader

RadioZET.pl/PAB