Zamknij

Złodziej w szatni. Piłkarz Stomilu wykradał pieniądze z klubowej skarbonki

24.05.2022 09:14
Piłkarz Stomilu Jonathan Simba Bwanga wykradał pieniądze z klubowej skarbonki
fot. Artur Szczepanski/REPORTER/EastNews

Jonathan Simba Bwanga, obrońca zdegradowanego do II. Ligi Stomilu Olsztyn, miał okradać kolegów, zabierając pieniądze z klubowej skarbonki - informuje portal stomil.olsztyn.pl. Afera wybuchła pod koniec minionego sezonu i zakończyła się odsunięciem Kongijczyka od drużyny. Ten oskarżył innych graczy o rasizm.

Jonathan Simba Bwanga był wypożyczony do I-ligowego Stomilu Olsztyn z Radomiaka Radom. W ekipie z Warmii rozegrał 18 spotkań i na tle kolegów z linii defensywy prezentował się solidnie. Nieoczekiwanie na początku kwietnia zniknął ze składu i od tamtego czasu nie pojawiał się na boisku. W mediach pojawiały się różne teorie, ale żadna z nich nie okazała się prawdziwa. Dopiero w poniedziałek o prawdziwych powodach absencji 21-latka poinformował portal stomil.olsztyn.pl.

Historia jest nieprawdopodobna, ale koledzy Simby pozyskali dowody na... kradzież pieniędzy z klubowej skarbonki, która ustawiona była w szatni. W pomieszczeniu zamontowano kamery monitoringu i Kongijczyk wpadł na gorącym uczynku.

Piłkarz Stomilu oskarża kolegów o rasizm

Zawodnik tłumaczył, że w skarbonce szukał kawy. Jego koledzy nie dali się zwieść i we własnym gronie wraz z trenerem Piotrem Jackiem dyskutowali na temat ewentualnej kary dla złodziejaszka. Ostatecznie Kongijczyk został odsunięty od składu, a jego wypożyczenie skrócono.

W międzyczasie drużyna zastanawiała się, czy kara nie jest zbyt surowa. Simba pogrążył się jednak sam, wysyłając do członków zespołu smsy z oskarżeniami o rasizm.

RadioZET.pl/stomil.olsztyn.pl