Zamknij

Piłkarz Lecha Poznań walczy o życie. Błaga kibiców o pomoc

02.12.2021 12:58
Wojciech Onsorge
fot. siepomaga.pl/screen

Wojciech Onsorge, piłkarz rezerw Lecha Poznań, choruje na nowotwór złośliwy płata ciemieniowego. "Guz jest nieoperacyjny... Na czekanie straciłem tyle czasu, że teraz nie mam już wielu opcji leczenia. Błagam, daj mi szansę na życie!" - zwrócił się o pomoc do ludzi 27-letni zawodnik.

"Kiedyś na boisku, dziś na szpitalnej sali - Wojtek walczy ze wszystkich sił! Pomóż mu!" - pod takim hasłem odbywa się zbiórka pieniędzy dla Wojciecha Onsorge.

Onsorge to piłkarz rezerw Lecha Poznań, a wcześniej zawodnik Warty Poznań, Elany Toruń i Polonii Środa Wielkopolska. 27-latek potrzebuje pieniędzy na leczenie i rehabilitację. Lekarze zdiagnozowali u niego nowotwór złośliwy płata ciemieniowego.

Piłkarz Lecha Poznań walczy o życie. Błaga kibiców o pomoc

"Guz jest nieoperacyjny... Na czekanie straciłem tyle czasu, że teraz nie mam już wielu opcji leczenia! Ale ja muszę walczyć - błagam, daj mi szansę na życie!" - zwrócił się o pomoc do ludzie dobrej woli Onsorge za pośrednictwem portalu siepomaga.pl.

"16 lipca wykonano rezonans magnetyczny głowy. Wtedy wszystko stało się jasne. W moim mózgu była zmiana o wielkości 3 centymetrów. Dostałem zalecenie wykonania kolejnego rezonansu magnetycznego głowy za 3 miesiące, żeby zobaczyć, jak zmiana się rozwija. W międzyczasie niedowład postępował... Badania wykazały, że zmiana się powiększyła" - opisał przebieg swojej choroby piłkarz.

Akcja pomocy Fundacji Siepomaga rozpoczęła się we wtorek 30 listopada. Do czwartku do godziny 13:00 dokonano łącznie ponad pięciu tysięcy wpłat i udało się zebrać kwotę wynoszącą już ponad 222 tysięcy złotych.

RadioZET.pl/siepomaga.pl