Pierwsze zwycięstwo Stali w nowym sezonie. Cudowny gol Kolewa pogrzebał Wisłę

13.08.2021 22:53
Stal - Wisła Kraków

Stal Mielec pokonała u siebie Wisłę Kraków 2:1 w meczu czwartej kolejki PKO BP Ekstraklasy i tym samym zdobyła swoje pierwsze trzy punkty w sezonie 2021/2022. Ozdobą spotkania był gol Aleksandyra Kolewa.

1. Pierwsze zwycięstwo Stali w nowym sezonie. Cudowny gol Kolewa pogrzebał Wisłę
  2. Stal Mielec - Wisła Kraków: Przebieg meczu
  3. Stal - Wisła Kraków: Piękny gol Kolewa, Mak dał zwycięstwo mielczanom
  4. Stal Mielec - Wisła Kraków: Wynik meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Ekstraklasowi piłkarze PGE FKS Stali Mielec pokonali w piątkowym spotkaniu na własnym stadionie Wisłę Kraków 2:1. Odnieśli tym samym pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

W pierwszej połowie padł jeden gol, ale sporo ciekawego działo się zarówno pod jedną, jak i drugą bramką. "Biała Gwiazda" bliska była zdobycia gola w 14., 16. i 18. min. W pierwszym przypadku Konrad Gruszkowski świetnie podał do będącego w polu karnym Michala Skvarka, ale ten nie zdołał oddać groźnego strzału. Dwie minuty później Yaw Yeboah znalazł się w sytuacji sam na sam z Rafałem Strączkiem, ale górą w tym pojedynku był bramkarz. W trzecim przypadku Gruszkowski zauważył, że golkiper Stali wyszedł nieco z bramki i próbował go przelobować. Piłka jednak wpadła nie do siatki, lecz na nią.

Stal bliska objęcia prowadzenia była w 22. min. Wówczas ładny strzał z rzutu wolnego - który został podyktowany za faul na Maksymilianie Sitku - oddał Mateusz Mak, ale Paweł Kieszek zdołał ręka odbić piłkę na poprzeczkę, a potem wyszła ona na róg.

Osiem minut później Jonathan de Amo dostał piłkę, będąc kilka metrów od bramki, ale uderzył niecelnie.

Stal Mielec - Wisła Kraków: Przebieg meczu

Na trzy minuty przed przerwą Maciej Urbańczyk podał do Aleksandyra Kolewa, a ten, będąc ok. 20 m od bramki, oddał piękny i co ważniejsze celny strzał.

Po wznowieniu gry krakowianie szybko wyrównali. W 47. min. z lewej strony dośrodkował Matej Hanousek, a celną główką popisał się Jan Kliment. Inna sprawa, że obok niego stał Mateusz Matras, ale nie potrafił go powstrzymać.

Stal - Wisła Kraków: Piękny gol Kolewa, Mak dał zwycięstwo mielczanom

3500 widzów nie musiało długo czekać na kolejną bramkę. W 52. min. to Mateusz Mak świetnie główkował, a bardzo dobrze dośrodkował z lewej strony Krystian Getinger.

Im bliżej było końca, tym wyraźniejsza stawała się przewaga Wisły, jednak ostatecznie krakowianie nie zdołali ponownie wyrównać.

Stal Mielec - Wisła Kraków: Wynik meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy

PGE FKS Stal Mielec - Wisła Kraków 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Aleksandyr Kolew (42), 1:1 Jan Kliment (47-głową), 2:1 Mateusz Mak (52-głową).

Żółta kartka - PGE FKS Stal Mielec: Maciej Urbańczyk, Marcin Budziński, Aleksandyr Kolew. Wisła Kraków: Aschraf El Mahdioui, Maciej Sadlok.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 3 500.

PGE FKS Stal Mielec: Michał Gliwa - Jonathan de Amo, Mateusz Matras, Marcin Flis - Maksymilian Sitek (71. Wiktor Kłos), Maciej Urbańczyk, Grzegorz Tomasiewicz, Krystian Getinger - Mateusz Mak (75. Maciej Jankowski), Aleksandyr Kolew (84. Mateusz Żyro), Marcin Budziński (71. Albin Granlund).

Wisła Kraków: Paweł Kieszek - Konrad Gruszkowski (75. Stefan Savic), Michal Frydrych, Maciej Sadlok, Matej Hanousek - Yaw Yeboah (46. Mateusz Młyński), Aschraf El Mahdioui, Nikola Kuveljic (46. Jakub Błaszczykowski), Michal Skvarka (90. Patryk Plewka), Dor Hugi (46. Felicio Brown Forbes) - Jan Kliment.