Zamknij

Pierwsi piłkarze Lecha odchodzą z drużyny. Mistrzowie Polski ogłosili rozstanie

Maciej Walasek
18.05.2022 18:17
Lech Poznań
fot. Lukasz Gdak/East News

Pedro Tiba i Mickey van der Hart odejdą z Lecha Poznań po tym sezonie - poinformował klub na swojej oficjalnej stronie internetowej. Władze Kolejorza zdecydowali się nie przedłużać kontraktów z Portugalczykiem i Holendrem, które wygasają z końcem czerwca.

Pedro Tiba i Mickey van der Hart w najbliższą sobotę po raz ostatni wystąpią w barwach Lecha Poznań, którzy na własnym stadionie podejmą Zagłębie Lubin w ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy. Dzięki temu zawodnicy będą mieć okazję do pożegnania się z kibicami. W zeszłym tygodniu poznaniacy zdążyli zapewnić sobie mistrzostwo Polski w sezonie 2021/22.

Kolejorz już wcześniej informował, że najpierw dojdzie do spotkań z zawodnikami, którym kończą się kontrakty. W środę po treningu doszło do rozmowy Tomasza Rząsy, dyrektora sportowego z van der Hartem i Tibą. Ostatecznie podjęto decyzję o pożegnaniu się z dwójką graczy.

Tiba i van der Hart odchodzą z Lecha Poznań

"Obu przedstawiliśmy naszą decyzję, że ich kontrakty nie zostaną przedłużone. Pedro to świetny piłkarz, który grał u nas przez cztery lata, był jednym z liderów zespołu, który awansował w 2020 roku do fazy grupowej Ligi Europy. Teraz też, kiedy tylko była potrzeba, w najlepszy możliwy sposób pomagał drużynie, dodawał jej ogromne doświadczenie w ważnych momentach i dołożył istotną cegiełkę do mistrzostwa kraju. W futbolu nic jednak nie trwa wiecznie. Bardzo dziękujemy mu za to, co zrobił dla Lecha, ale zdecydowaliśmy, że chcemy skorzystać z innych opcji w środku pomocy" - cytuje słowa Rząsy oficjalna strona Lecha Poznań.

Pedro Tiba trafił do drużyny z Poznania w 2018 roku. We wszystkich rozgrywkach zagrał w sumie w 142 meczach, strzelając 13 bramek i notując 23 asysty. Z kolei Mickey van der Hart przeszedł do klubu z Bułgarskiej rok później. W barwach Lecha wystąpił w 72 spotkaniach i w 31 z nich zachował czyste konto.

- Bardzo dziękuję za ten czas spędzony w Lechu, cieszy mnie ogromnie, że na koniec tej przygody w Poznaniu wywalczyłem z zespołem mistrzostwo Polski, to była wielka sprawa być częścią drużyny, która okazała się najlepsza w Polsce. Teraz muszę podjąć decyzję co dalej z moją karierą piłkarską. Na to jednak będzie czas po zakończeniu sezonu, a na razie skupiamy się na ostatnim meczu i świętowaniu naszego sukcesu - mówił Tiba.

- Chciałbym podziękować za zaufanie i wsparcie ze strony klubu oraz fanów, Poznań na zawsze pozostanie w moim sercu i nigdy nie zapomnę tych ostatnich trzech lat - dodał holenderski bramkarz.

RadioZET.pl/lechpoznan.pl