Legia znów przegrana. Alberto Toril wypunktował nieskutecznych "Wojskowych"

24.10.2021 22:03
Piast Gliwice

Piast Gliwice pokonał u siebie Legię Warszawa 4:1 w meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Trzy gole dla gospodarzy zdobył Hiszpan Alberto Toril, jednego Serb Nikola Stojiljkovic, a honorowe trafienie dla "Wojskowych" zaliczył Albańczyk Ernest Muci.

1. Piast - Legia: Alberto Toril wypunktował nieskutecznych "Wojskowych"
  2. Piast - Legia: Sytuacja w tabeli po meczu. Z kim obie drużyny grają w następnej kolejce?

Strzelanie Piasta Gliwice w meczu z Legią Warszawa rozpoczęło się dość wcześnie, bowiem w 11. minucie spotkania.

Arkadiusz Pyrka wypuścił prostopadłym podaniem Hiszpana Alberto Torila, a ten zdobył swoją pierwszą bramkę w tym pojedynku.

Piast - Legia: Alberto Toril wypunktował nieskutecznych "Wojskowych"

Drugą dołożył zaledwie cztery minuty później po pięknym woleju z piłki, którą zagrał z lewej strony Damian Kądzior.

W 21. minucie zrobiło się 2:1. Pięknym górnym prostopadłym podaniem popisał się Brazylijczyk Luquinhas, a piłkę do siatki uderzeniem z powietrza wbił Albańczyk Ernest Muci.

Druga połowa to kolejny gol Torila, tym razem głową, po dośrodkowaniu Michała Chrapka oraz bramka w ostatnich minutach zastępującego Hiszpana Serba - Nikoli Stojiljkovica.

Ostatecznie podopieczni Waldemara Fornalika pokonali drużynę Czesława Michniewicza 4:1 w meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy. "Wojskowi" pozostali więc na 15. miejscu w tabeli, zaś gliwiczanie awansowali na pozycję szóstą. W następnej rundzie Piast podejmie na wyjeździe Jagiellonię Białystok, zaś "Legioniści" zmierzą się u siebie z Pogonią Szczecin.