Ekstraklasa: Piast zdobył drugi punkt, szczęśliwy remis z Wisłą Płock

23.10.2020 19:55
Piast - Wisła Płock

Piast Gliwice zremisował w 8. kolejce PKO Ekstraklasy z Wisłą Płock 2:2 i jako jedyna drużyna nie odniosła jeszcze zwycięstwa w tym sezonie. Z punktu i tak może być zadowolona, bo gola na jego wagę zdobyła w 96. minucie.

Piast, który jako jeden z trzech zespołów reprezentował ekstraklasę w eliminacjach Ligi Europy - później dołączyła do nich Legia Warszawa - nie może odnaleźć formy z sezonu 2019/2020. Do tego doszły problemy zdrowotne, z koronawirusem walczył m.in. trener Waldemar Fornalik.

Gliwiczanie przed tą kolejną mieli tylko jeden punkt, a w piątek do swego konta dopisali drugi. Wisła Płock zwycięstwo straciła w ostatnich sekundach.

Ekstraklasa: Piast Gliwice - Wisła Płock [WYNIK]

Gospodarze mieli dużego pecha w pierwszej połowie. Na początku spotkania w poprzeczkę trafił powracający po kontuzji Jakub Świerczok, a w końcówce aluminium obił jeszcze Paryk Sokołowski.

Piast wyszedł na prowadzenie zaraz po przerwie. W 48. minucie Tiago Alves trafił na 1:0 i wydawało się, że coś w końcu ruszy. Niestety dla gliwiczan, kolejne dwa ciosy zadali środkowi obrońcy przyjezdnych - Jakub Rzeźniczak i Alan Uryga. Kiedy wydawało się, że Piast znowu przegra, gola na wagę remisu zdobył w 96. minucie Michał Żyro.

Piast Gliwice - Wisła Płock 1:2

Bramki: Tiago Alves (48.), Michał Żyro (90.+6) - Jakub Rzeźniczak (51.), Alan Uryga (57.)