Ekstraklasa: Wielki krok Piasta w stronę podium, Śląsk pokonany

05.07.2020 19:29
Piast Gliwice - Śląsk Wrocław

Piast Gliwice wygrał bój o podium? Wciąż aktualny mistrz Polski pokonał bezpośredniego rywala do zajęcia pozycji w czołowej trójce, Śląsk Wrocław, 1:0 w spotkaniu 34. kolejki PKO Ekstraklasy.

Przed startem 34. serii gier Piast Gliwice miał jeszcze szanse na mistrzostwo Polski, a po zwycięstwie Lecha Poznań z Legią Warszawa te nadzieje zostały jeszcze przedłużone. Do tego potrzebne było jednak zwycięstwo w niedzielnym meczu ze Śląskiem.

Obie drużyny walczą w tym sezonie o podium. Piast miał 54 punkty, a wrocławianie "oczko" mniej i w przypadku triumfu w Gliwicach to oni wskoczyliby na 3. miejsce. Podopieczni Waldemara Fornalika się obronili, choć to przyjezdni długimi fragmentami prezentowali się lepiej.

Piast Gliwice pokonał Śląsk Wrocław

Goście bardzo mocno weszli w to spotkanie i już po kilku minutach mogli prowadzić kilkoma bramkami. Dobrych szans nie wykorzystali Płacheta i Pich. Po drugiej stronie boiska nieskuteczny był Milewski, ale w 36. minucie wyręczył go starszy kolega Piotr Parzyszek, który otworzył wynik tego meczu.

Obie drużyny grały ofensywnie i wydawało się to niemożliwe, by to starcie rozstrzygnęło tylko jedno trafienie. Piłka wpadła do siatki w 83. minucie, jednak arbiter dopatrzył się pozycji spalonej Milewskiego. Innych dobrych szans nie wykorzystali m.in. Płacheta i Jorge Felix.

Piast Gliwice doskoczył do Lecha Poznań - mają po 57 punktów - i umocnił się na 3. pozycji względem Śląska, który na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu traci do podium cztery "oczka".

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 1:0

Bramki: Piotr Parzyszek (36.)