Ekstraklasa: Remis w derbach Śląska

03.11.2019 16:54
Piast - Górnik

Piast Gliwice zremisował na wyjeździe w derbach Śląska z Górnikiem Zabrze 1:1. Mecz 14. kolejki PKO Ekstraklasy dopiero w drugiej połowie nabrał kolorytu. Wtedy też padły oba gole.

Wynik spotkania w 71. minucie dość pechowo otworzył Przemysław Wiśniewski, który tak niefortunnie interweniował po strzale Tomasza Jodłowca, że piłka wpadła do siatki Górnika. Wyrównał pięć minut kapitan gości Szymon Matuszek.

W końcówce futbolówka jeszcze raz wpadła do siatki, ale sędziowie VAR dopatrzyli się pozycji spalonej asystującego w tej sytuacji Igora Angulo.

Piast Gliwice wiceliderem tabeli

Aktualny mistrz Polski nie wykorzystał szansy, by awansować na 1. miejsce w tabeli. Aktualnie jest drugie ze stratą jednego "oczka" do Cracovii. W poniedziałek na pozycję lidera może powrócić Wisła Płock, która zmierzy się ze Śląskiem Wrocław.

Górnik Zabrze - Piast Gliwice 1:1

Bramki: Szymon Matuszek (56.) - Przemysław Wiśniewski (51. - samobój)