Zamknij

Peter Hyballa nie jest już trenerem Wisły Kraków

14.05.2021 13:04
Peter Hyballa
fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Peter Hyballa przestał być trenerem Wisły Kraków. Kontrakt 45-letniego szkoleniowca został rozwiązany za porozumieniem stron. Na ten moment Biała Gwiazda nie podała nazwiska jego następcy.

Peter Hyballa w grudniu ubiegłego roku zastąpił Artura Skowronka na stanowisku trenera Wisły Kraków. Pod jego wodzą małopolski klub zagrał 20 meczów w PKO Ekstraklasie, gdzie pięć razy wygrywał, pięciokrotnie tez remisował i osiem razy przegrywał.  Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

- Zawarte zostało porozumienie pozwalające na zakończenie współpracy na warunkach satysfakcjonujących zarówno klub, jak i szkoleniowca – podał klub.

Peter Hyballa przestał być trenerem Wisły Kraków

Hyballa nie poprowadzi drużyny w sobotnim meczu z Piastem Gliwice. Na ten moment nie wiadomo, kto zastąpi 45-latka na stanowisku szkoleniowca. Wśród kandydatów do objęcia drużyny Białej Gwiazdy wymienia się Radosława Sobolewskiego. Wcześniej spekulowano, że trenerem może zostać Jerzy Brzęczek.

Wisła Kraków zajmuje 14. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy z dorobkiem 30 punktów. Na kolejkę przed zakończeniem sezonu ma pięć "oczek" przewagi nad ostatnim Podbeskidzie Bielsko-Biała.

RadioZET.pl