Zamknij

Gwiazdor wróci do Ekstraklasy? Legia i Raków powalczą o napastnika

02.08.2022 11:16

Tomas Pekhart oficjalnie pożegnał się z Legią Warszawa. Były król strzelców Ekstraklasy może jednak zostać w Polsce. Jak poinformował Sebastian Staszewski z Interii, o podpis Czecha walczy Raków Częstochowa i... Legia.

Tomas Pekhart
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Legia Warszawa w poprzednim sezonie spisywała się znacznie poniżej oczekiwań. Obniżka formy nie ominęła również Tomasa Pekharta, który stracił tytuł króla strzelców na rzecz Iviego Lopeza. Wraz z końcem czerwca wygasł jego kontrakt i nie został przedłużony. Stołeczny klub zaproponował mu nową umowę, jednak na gorszych warunkach.

- Czy Pekhart zostanie w Legii? Nie. Dostał propozycję, rozmawiałem z nim kilka razy, mówiłem mu, jak to wszystko wygląda, on przyjął to ze zrozumieniem - powiedział w czerwcu dyrektor sportowy Legii Jacek Zieliński w rozmowie z Romanem Kołtoniem.

Raków i Legia powalczą o Pekharta

Jak się okazuje, czeski napastnik postanowił wznowić rozmowy z Legią. Konkurencja jednak nie śpi i jak poinformował Sebastian Staszewski w grze o podpis piłkarza jest kilka klubów z Rakowem Częstochowa na czele. 

"Tomas Pekhart wciąż rozmawia z Legią i Rakowem. W przypadku Legii rozbija się o pensję, w przypadku Rakowa - o długość kontraktu. Czech ma też kilka innych ofert: Cypr, Grecja, Turcja. Opcja z kraju arabskiego się tli, ale na razie mało konkretów" - napisał dziennikarz Interii.

Pekhart trafił do stolicy Polski zimą 2020 roku. W barwach Legii wystąpił łącznie w 89 meczach. W tym czasie strzelił 38 goli oraz zanotował cztery asysty.

loader

RadioZET.pl/Sebastian Staszewski