Zamknij

Mógł grać dla Polski, wybrał Szwecję. Paweł Cibicki piłkarzem Pogoni Szczecin

Krzysztof Sobczak
12.01.2020 14:28
Paweł Cibicki piłkarzem Pogoni Szczecin
fot. JANEK SKARZYNSKI/AFP/EASTNEWS

Paweł Cibicki, który w przeszłości występował w młodzieżowych reprezentacjach Polski, by ostatecznie wybrać grę dla Szwecji, podpisał kontrakt z Pogonią Szczecin. Ostatni rok 26-latek spędził na wypożyczeniach w Leeds United.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Cibicki urodził się w Malmoe. Jest wychowankiem tamtejszego klubu, z którym sięgnął po trzy tytuły mistrza Szwecji i krajowy Superpuchar. W 2017 roku przeniósł się do Leeds United, ale na zapleczu Premier League kariery nie zrobił i był wypożyczany: najpierw do norweskiego Molde, a następnie do szwedzkiego Elfsborga i holenderskiego ADO Den Haag. Z Pogonią Szczecin podpisał 3,5-letni kontrakt.

- Paweł to piłkarz, który może pomóc nam przede wszystkim w linii ataku, ale też na skrzydle - mówi szef pionu sportowego Dariusz Adamczuk. - Po raz pierwszy będzie miał szansę zagrać w swojej drugiej Ojczyźnie i wierzymy, że pokaże się ze świetnej strony. Wiemy jakie są możliwości Pawła. Znamy go m.in. z młodzieżowego Euro 2017, czy ligi szwedzkiej i norweskiej, więc chcemy, by od wiosny był znaczącą postacią drużyny.

Paweł Cibicki poprawi skuteczność Pogoni?

Paweł Cibicki jest napastnikiem, a w Szczecinie ma zastąpić sprzedanego do MLS najlepszego strzelca drużyny Adama Buksę.

Pogoń Szczecin walczy w tym sezonie o mistrzostwo Polski [jest trzecia ze stratą trzech punktów do prowadzącej Legii - przyp .red], ale ma problemy ze skutecznością. W 20 meczach zdobyła tylko 22 gole, tyle samo co znajdująca się na przedostatniej pozycji Wisła Kraków, a więcej jedynie od walczących o utrzymanie Arki (17), Korony (12) i ŁKS-u (20).

RadioZET.pl/Pogoń Szczecin