Zamknij

Paweł Brożek zapowiedział koniec kariery: Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy

15.07.2020 22:53
Paweł Brożek kończy karierę
fot. MICHAL KLAG/REPORTER

Paweł Brożek w wywiadzie dla "Gazety Krakowskiej" ogłosił, że po zakończeniu tego sezonu zakończy piłkarską karierę. - Decyzję podjąłem już przed startem tego sezonu - powiedział piłkarz Wisły Kraków.

Paweł Brożek na początku czerwca złamał rękę i po restarcie Ekstraklasy nie mógł pomóc drużynie na boisku. W rozmowie z „Gazetą Krakowską”, napastnik Wisły Kraków ujawnił, że kończy piłkarską karierę.

- Decyzję podjąłem już przed startem tego sezonu. Może wtedy jeszcze nie na sto, ale na pewno na 95 procent, że to mój ostatni rok zawodowego grania w piłkę. Trzeba jednak spojrzeć prawdzie w oczy, lata gry w piłkę dają o sobie znać - mówił.

37-latek jest legendą Białej Gwiazdy. W barwach klubu z Reymonta, Brożek siedmiokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski, dwukrotnie po krajowy puchar i raz po Puchar Ligi. W ostatnim meczu Wisła zmierzy się z Arką Gdynia w Krakowie.

Paweł Brożek kończy karierę

- Bardzo chciałbym zagrać, ale jeszcze nie wiem, czy to będzie możliwe. Miałem badania złamanej ręki w poprzedni czwartek i wykazały, że jeszcze nie wszystko się zrosło tak, jak powinno. Od tamtego czasu mija już jednak tydzień, do soboty będzie w sumie dziesięć dni, więc może uda się zdążyć i dostanę zgodę lekarza choćby na chwilę gry - tłumaczył.

Paweł Brożek w sumie rozegrał 405 spotkań w barwach Wisły Kraków, dla której zdobył 164 bramki i zanotował 74 asysty. Do Białej Gwiazdy wracał trzykrotnie. W międzyczasie grał dla Trabzonsporu, Celticu i Recreativo Huelva.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/gazetakrakowska.pl