Ekstraklasa: Koszmar mistrzów Polski

30.11.2019 20:33
Piast Gliwice - Śląsk Wrocław

Piast Gliwice przegrał na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław 0:3 w sobotnim meczu 17. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.

Chociaż wrocławianie zaczęli spotkanie odważnie, mogli po pierwszej połowie przegrywać nawet kilkoma golami. Piłkarze Piasta kilka razy stworzyli bardzo dobre sytuacje podbramkowe. Zabrakło im skuteczności. Piotr Parzyszek trafił w poprzeczkę, Martin Konczkowski z bliska – w bramkarza rywali, a obrońca Śląska Wojciech Golla dwukrotnie wybił piłkę z linii bramkowej.

Takich okazji w pierwszej części meczu podopieczni trenera Vitzslava Lavicki po drugiej stronie boiska nie mieli.

Po przerwie miejscowi kibice przekonywali, że „tylko zwycięstwo”, a gola pierwsi mogli zdobyć przyjezdni, gdyby Erik Exposito opanował piłkę przed bramkarzem Piasta.

W 57. minucie było już 0:1. Po zagraniu ręką przez gliwickiego obrońcę Tomasa Huka sędzia, korzystając z wideoweryfikacji, podyktował rzut karny, wykorzystany przez Roberta Picha.

Okazję do wyrównania miał Mikkel Kirkeskov. Jego potężny strzał z rzutu wolnego obronił Matus Putnocky. Ponownie skuteczniejsi okazali się goście. Po uderzeniu Jakuba Łabojki z daleka błąd popełnił Frantisek Plach i piłka wpadła do siatki.

Wrocławianie przed końcem wyprowadzili jeszcze kontrę, zakończoną trafieniem Przemysława Płachety i wygrali 3:0. Odnieśli tym samym pierwsze ligowe wyjazdowe zwycięstwo z Piastem od 17 maja 2009 roku.

Wyrównali też klubowy rekord zwycięstw z rzędu z sezonu 1976/77, kiedy pierwszy raz zdobywali mistrzostwo Polski.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Robert Pich (57-karny), 0:2 Jakub Łabojko (76), 0:3 Przemysław Płacheta (86).