Zamknij

Dwa kluby Ekstraklasy zrobiły test na koronawirusa. Nie chcieli czekać

29.04.2020 19:08
dwa kluby Ekstraklasy zrobiły test na koronawirusa
fot. PAP

W Legii Warszawa i Rakowie Częstochowa postanowiono nie czekać i kluby już przeprowadziły testy na koronawirusa wśród swoich piłkarzy. Poznaliśmy wyniki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W zeszłym tygodniu poznaliśmy datę powrotu Ekstraklasy, gdzie pierwsze mecze kibice obejrzą już pod koniec maja. Jednak przed wznowieniem rozgrywek, w każdej drużynie odbędą się testy na koronawirusa, co jest jednym z warunków powrotu. Łącznie badania przejdzie 800 osób, po 50 z każdego zespołu. W tej grupie znajdą się oczywiście piłkarze, ale i również trenerzy, członkowie biura prasowego, kierownicy klubowi czy magazynierzy itd. Ci co otrzymają negatywne wyniki, otrzymają zielone światło do grania w dalszej części sezonu.

Jednak nie każdy chciał czekać do przyszłego tygodnia z rozpoczęciem testów. Raków Częstochowa przeprowadził już testy na koronawirusa, które odbyły się we współpracy z medycznym partnerem drużyny.

– Zrobiliśmy badanie na własne potrzeby. To były testy przesiewowe, a przebadaliśmy piłkarzy i członków sztabu szkoleniowego. Wyniki są negatywne, wszyscy są zdrowi – zapewnił prezes zespołu, Wojciech Cygan.

Koronawirus: Reszta klubów czeka na testy władz Ekstraklasy

Poza beniaminkiem testy miały już miejsce w Legii, gdzie też obyło się bez pozytywnych wyników.

Pozostałe kluby Ekstraklasy wolą poczekać aż badania zostaną przeprowadzone przez władze ligi. Dla przykładu w Górniku Zabrze jest możliwość wcześniejszego przeprowadzenia testów, ale klub chce, żeby zostały one wykonane przez Ekstraklasę.

Nowe nakazy dla Lewandowskich. Para otrzymała zakaz całowania

– Od początku monitorowaliśmy stan zdrowia zawodników, więc nie musieliśmy przeprowadzać testów – dodaje dyrektor sportowy Wisły Płock, Marek Jóźwiak.

Zgodnie z warunkami, testy w klubach Ekstraklasy mają zacząć się w przyszłym tygodniu. Poza badaniami, zespoły czekają na kolejne zasady dotyczące powrotu na boisko, tak jak ogłosiły je władze Bundesligi.

Więcej informacji na temat koronawirusa:

RadioZET.pl/sport.tvp.pl