Zamknij

Puchar Polski: Znamy pary ćwierćfinałów Pucharu Polski. Kto zagra z kim w PP?

03.12.2021 13:12
PARY 1/4 finału Pucharu Polski. Kto z kim zagra?
fot. Beata Zawadzka/East News

Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe Fortuna Pucharu Polski. Ceremonia losowania odbyła się w siedzibie PZPN w Warszawie. W ćwierćfinale rozgrywek Legia zmierzy się z Górnikiem Łęczna, a w Gdyni dojdzie do powtórki z zeszłorocznego finału: Arka zagra z Rakowem. Mecze odbędą się 2 marca 2022 roku.

Puchar Polski - poznaliśmy pary, które zmierzą się ze sobą w ćwierćfinale rozgrywek. Ostatni zwycięzca Pucharu Polski - Raków Częstochowa zmierzy się z Arką Gdynia Z kolei  Legia Warszawa, która jest najbardziej utytułowanym klubem w historii tych rozgrywek trafiła na Górnika Łęczna.

PZPN podał już prawdopodobny termin rozegrania meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze, który został przełożony z powodu koronawirusa. Spotkanie ma odbyć się w lutym przyszłego roku.  Mecze 1/4 finału PP zostaną rozegrane 2 marca 2022 roku. We wszystkich rundach, wliczając ćwierćfinały i półfinały, o awansie rozstrzygnie jedno spotkanie (nie będzie rewanżów). 

Puchar Polski: Znamy pary 1/4 finału

Do ćwierćfinału PP doszła jedna drużyna z 3 ligi - Olimpia Grudziądz i jeden pierwszoligowiec:  Arka Gdynia. Poza nimi w rozgrywkach pozostały same kluby z najwyższej klasy rozgrywkowej: Górnik Łęczna, Lech Poznań, Raków Częstochowa, Legia Warszawa i Wisła Kraków. 

Finał Pucharu Polski odbędzie się 2 maja w przyszłym roku na PGE Narodowym. W ostatnich dwóch edycjach  ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii COVID-19 piłkarze rywalizowali w Lublinie. Zwycięzca PP otrzyma nagrodę w wysokości 5 mln złotych, a łączna pula nagród to 10 mln zł.

Pary 1/4 finału Pucharu Polski: Kto z kim zagra?

Legia Warszawa - Górnik Łęczna

Arka Gdynia - Raków Częstochowa

Wisła Kraków - Olimpia Grudziądz

Piast Gliwice/Górnik Zabrze - Lech Poznań 

RadioZET.pl/PAB