Znakomite widowisko w Warszawie, osiem goli w meczu Legii

06.05.2022 22:25
Legia - Górnik Zabrze

Legia Warszawa pokonała w drugim piątkowym meczu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze 5:3 (4:2). Tym samym Wojskowi tracą już do rywali tylko dwa punkty w tabeli.

Piątkowy mecz Legii z Górnikiem Zabrze zapewnił kibicom grad bramek i mnóstwo emocji. Gospodarze otworzyli wynik już w 1. minucie meczu. Bartosz Slisz pokusił się o strzał z dystansu. Piłka odbiła się od nogi Janickiego i znalazła drogę do bramki. Kibice oszaleli na Łazienkowskiej, ale po pięciu minutach znów mieli okazję do radości. Paweł Wszołek wbiegł z piłką w pole karne rywali i uderzając po ziemi, pokonał Grzegorza Sandomierskiego.

Zawodnicy Górnika Zabrze z pewnością byli zaskoczeni takim obrotem spraw, ale nie zamierzali oddawać inicjatywy i natychmiast ruszyli do odrabiania strat. W 16. minucie zespół Jana Urbana złapał kontakt po trafieniu Kubicy, który został bez obrońców i głową wpakował futbolówkę do bramki.

Jednak w 31. minucie Legia znów odskoczyła na dwa gole. Sokołowski wparował w pole karne i w sytuacji sam na sam podwyższył prowadzenie dla stołecznej ekipy. Po kolejnych sześciu minutach zabrzanie ponownie złapali kontakt. Lukas Podolski zdecydował się na strzał z około 15. metrów. Piłka po drodze odbiła się od jednego z obrońców i wylądowała w bramce.

Bramkowy koncert w Warszawie, osiem goli w meczu Legii z Górnikiem

Gdy wszyscy czekali na gwizdek kończący pierwszą połowę, Janża fatalnie odgrywał do Sandomierskiego. Wszołek zareagował błyskawicznie, przejął futbolówkę, podał do Sokołowskiego, a ten dopełnił formalności.

Po zmianie stron piłkarze nie poprzestali na zdobywaniu kolejnych bramek. W 56. minucie Josue uderzał z woleja, ale świetną interwencją popisał się Sandomierski. Jednak piłka wróciła pod nogi Portugalczyka, który tym razem się nie pomylił i trafił do siatki.

Pod koniec meczu Górnik zanotował trzecią bramkę. Janża dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Kubicy, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Po kilku minutach legioniści spuścili z tonu, zaczęli nastawiać się na grę z kontrataku.

Klasyk nie zawiódł, Legia wygrała z Górnikiem

Ostatecznie Legia wygrała z Górnikiem 5:3. Po zwycięstwie Wojskowi zajmują dziesiąte miejsce, ale do dziewiątych zabrzan tracą już tylko dwa punkty.

Legia Warszawa - Górnik Zabrze 5:3 (4:2).

Bramki: (1), Paweł Wszołek (6), Krzysztof Kubica (16), 3:1 Patryk Sokołowski (31), 3:2 Lukas Podolski (38), 4:2 Patryk Sokołowski (42), 5:2 Josue (56), 5:3 (Kubica 77).