Zamknij

Oficjalnie: Pogoń Szczecin zaprezentowała nowego szkoleniowca

09.05.2022 17:24
Jens Gustafsson
fot. Twitter screen/Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin za pomocą swoich oficjalnych mediów społecznościowych poinformowała o zatrudnieniu Jensa Gustafssona. Szwedzki szkoleniowiec przejmie obowiązki Kosty Runjaicia po zakończeniu obecnego sezonu w PKO Ekstraklasie.

Potwierdziły się poranne doniesienia. Pogoń Szczecin na swojej oficjalnej stronie potwierdziła zatrudnienie Jensa Gustafssona. Wcześniej szwedzki szkoleniowiec trenował kadrę Szwecji U-21. "Portowcy" potwierdzili, że zapłaciła federacji klauzulę odstępnego.

- Jestem dumny z tego, że udało nam się osiągnąć porozumienie z trenerem Jensem Gustafssonem. Po wielu rozmowach jestem przekonany, że jest on świetnym wyborem dla naszego klubu i będzie dalej rozwijał naszą drużynę - mówił klubowym mediom dyrektor pionu sportowego Pogoni Dariusz Adamczyk.

Gustafsson nowym trenerem Pogoni Szczecin

Gustafsson od maja do listopada 2021 roku był trenerem chorwackiego Hajduka Split. Jego największym osiągnięciem jest jednak sukces z reprezentacją Szwecji. W 2015 roku na Euro U-21 pod jego wodzą "Trzy Korony" triumfowały w całym turnieju. 

- Nie mogę doczekać się, kiedy spotkam się z drużyną i zaczniemy codzienną współpracę, której efektem mają być sukcesy drużyny. Wiem, że dobiega końca budowa pięknego stadionu w Szczecinie i chcę, by na nasze mecze obiekt wypełniał się do ostatniego wolnego miejsca - mówił Gustafsson.

Pogoń Szczecin zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. W dwóch ostatnich kolejkach tego sezonu "Portowcy" zmierzą się najpierw z Lechią Gdańsk (14 maja), a później z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (21 maja).

RadioZET.pl/Pogoń Szczecin