Zamknij

Wszystko jest już jasne. Znamy nowego trenera Legii Warszawa

13.12.2021 17:36
Aleksandar Vukovic
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Aleksandar Vukovic został mianowany do końca sezonu nowym trenerem Legii Warszawa - poinformował w poniedziałek po południu stołeczny klub. Władze "Wojskowych" potwierdziły także dotychczasowe doniesienia o rezygnacji z funkcji szkoleniowca Marka Gołębiewskiego po meczu z Wisłą Płock (0:1).

Aleksandar Vukovic został mianowany do końca sezonu nowym trenerem piłkarzy Legii Warszawa - poinformował w komunikacie stołeczny klub. Zastąpi Marka Gołębiewskiego, który po niedzielnej porażce z Wisłą Płock (0:1) podał się do dymisji.

42-letni Vukovic już kilka razy był przez krótszy lub dłuższy czas szkoleniowcem Legii. Ostatni raz został zwolniony we wrześniu 2020 roku, ale cały czas pozostawał na "liście płac" stołecznego klubu.

Oficjalnie: Marek Gołębiewski złożył dymisję. Zastąpi go Aleksandar Vukovic

Gołębiewski prowadził zespół mistrza kraju od 25 października, kiedy zwolniony został Czesław Michniewicz. Była to pierwsza samodzielna praca w ekstraklasie dotychczasowego trenera rezerw Legii.

Po niedzielnej porażce w Płocku, już 12. w tym sezonie, Legia zajmuje ostatnie miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Wcześniej drużyna odpadła z rozgrywek europejskich. Od października warszawska drużyna wygrała trzy z 15 meczów - dwa z niżej notowanymi rywalami w Pucharze Polski i jeden ligowy.

Vukovic ponownie zadebiutuje w roli trenera Legii w środę w zaległym spotkaniu ekstraklasy z Zagłębiem Lubin.

RadioZET.pl/PAP