Zamknij

Trzęsienie ziemi w Lechu Poznań. Maciej Skorża odchodzi z klubu

06.06.2022 22:01

Trener Maciej Skorża na własną prośbę, z powodu "ważnych spraw osobistych", odszedł z Lecha Poznań - poinformowała w poniedziałek późnym wieczorem oficjalna strona internetowa "Kolejorza". "Drodzy kibice, wielka prośba do was o zrozumienie tej trudnej decyzji, jaką musiałem podjąć" - powiedział szkoleniowiec, cytowany przez portal lechpoznan.pl.

Maciej Skorża
fot. Lukasz Gdak/East News

Szokujące informacje o odejściu Macieja Skorży z Lecha Poznań jako pierwszy przekazał dziennikarz Interii Sebastian Staszewski. "Maciej Skorża odchodzi z Lecha Poznań! To nie jest żart. Według moich informacji Skorża poinformował dziś o tym szefów Lecha. Powodem tej szokującej decyzji są poważne sprawy osobiste. Lech robił, co mógł, żeby Skorża został, ale trener dziś podjął ostateczną decyzję" - napisał na Twitterze Staszewski.

Nie trzeba było czekać pięciu minut, a oficjalny komunikat w tej sprawie opublikowała oficjalna strona internetowa Lecha. "Trener Maciej Skorża trzy tygodnie temu cieszył się z mistrzostwa Polski, a teraz jest zmuszony z powodu ważnych spraw osobistych pożegnać się z Lechem Poznań" - napisano.

Oficjalnie: Skorża na własną prośbę odszedł z Lecha

W witrynie opublikowano również podziękowania od samego zainteresowanego. "Niestety, muszę w tym momencie zrezygnować z projektu Lech i z piłki nożnej w ogóle. Chciałbym bardzo mocno podziękować prezesom Piotrowi i Karolowi, dyrektorowi Tomkowi Rząsie i innym moim współpracownikom, a także piłkarzom, którzy wykonali na boisku fantastyczną pracę, za to jak mnie wspierali w ostatnim czasie - było to dla mnie ogromnie wzruszające. Pokazuje to, że Lech to coś więcej niż klub. Drodzy kibice «Kolejorza», wielka prośba do was o zrozumienie tej trudnej decyzji, jaką musiałem podjąć. Spotykałem się z dowodami sympatii z waszej strony niemal na każdym kroku, te piękne momenty pozostaną ze mną na zawsze" - powiedział Skorża, cytowany przez portal lechpoznan.pl.

"Trener Maciej Skorża podzielił się z nami swoją sytuacją. Mógł liczyć na pełne wsparcie od wszystkich osób w klubie w trakcie tego niezwykle wymagającego mistrzowskiego sezonu, a także w ostatnich dniach, kiedy pierwszy raz zasygnalizował nam, że chciałby zrezygnować. Staraliśmy się znaleźć wtedy takie rozwiązanie, które pozwoli mu kontynuować pracę w Lechu. Wielokrotnie w ciągu ostatnich kilku dni rozmawialiśmy i wierzyliśmy, że to się uda. Z ogromnym żalem i wręcz ogromnym szokiem przyjęliśmy więc poniedziałkową ostateczną decyzję Maćka o tym, że musi nas opuścić. Zupełnie nie spodziewaliśmy się, że ta współpraca zostanie tak nagle przerwana. Rozumiemy jednak, że futbol jest ważny, bo daje nam niesamowite emocje, ale są sprawy o znacznie większym znaczeniu" - powiedział z kolei właściciel "Kolejorza", Piotr Rutkowski, 

Głos zabrał również prezes Lecha, Karol Klimczak. "Chcemy gorąco podziękować trenerowi Maciejowi Skorży za to, co zrobił dla klubu. Za jego ciężką pracę, pasję, zaangażowanie. Drugi tytuł mistrzowski zdobyty pod jego wodzą na 100-lecie Lecha i te wielkie emocje z nim związane na zawsze pozostaną z nami. Nie jest to dla nas łatwa sytuacja, akceptujemy ją jednak, bo wiemy, co w życiu jest najważniejsze. Wierzymy jednak, że nie mówimy trenerowi «żegnaj», ale do zobaczenia i że historia Maćka oraz rodziny Lecha będzie miała jeszcze swój kolejny rozdział" - oznajmił Klimczak.

Maciej Skorża po raz pierwszy przejął Lecha Poznań we wrześniu 2014 roku, a ponownie - w kwietniu 2021 roku. W zakończonym niedawno sezonie wywalczył swój czwarty, a drugi w "Kolejorzu" tytuł mistrza Polski. Łącznie trenował poznaniaków w 105 meczach, uzyskując średnią 1,89 punktu na mecz.

RadioZET.pl/lechpoznan.pl