Zamknij

Oficjalnie: Luquinhas znalazł nowy klub. Brazylijczyk opuścił Legię

16.02.2022 19:04

To już potwierdzone. Luquinhas w środę po południu pożegnał się z Legią Warszawa i został zaprezentowany w nowym klubie - New York Red Bulls. Brazylijczyk podpisał z nowojorską drużyną trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia.

Luquinhas
fot. Jan Bielecki/East News

New York Red Bulls, klub amerykańskiej Major League Soccer, pozyskał z Legii Warszawa Brazylijczyka Luquinhasa. Kwoty transferu nie ujawniono, ale media szacują, że mistrzowie Polski na sprzedaży 25-letniego piłkarza zarobili około trzech milionów euro.

Luquinhas z nowym pracodawcą podpisał trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia. Zawodnikiem nowojorskiego zespołu jest również Polak - Patryk Klimala.

Oficjalnie: Luquinhas znalazł nowy klub. Brazylijczyk opuścił Legię

Przypomnijmy, że Legia pozyskała Luquinhasa w 2019 roku z portugalskiego klubu CD Aves za 600 tys. euro. Brazylijczyk rozegrał w barwach Legii 110 meczów, w których zdobył 12 bramek. Ze stołecznym klubem wywalczył dwa mistrzostwa Polski - w 2020 i 2021 roku.

Co ciekawe, w przerwie zimowej trener Aleksandar Vukovic mianował Luquinhasa... nowym kapitanem "Wojskowych". Pomocnikowi nie udało się wystąpić w tej roli w żadnym meczu.

RadioZET.pl/PAP