Zamknij

Nowe ognisko COVID-19 w PKO Ekstraklasie? Kolejne zakażenia w polskim klubie

17.09.2020 15:18
Koronawirus
fot. PAP/EPA

Śląsk Wrocław potwierdził w czwartek po południu, że u kolejnych kilku zawodników klubu wykryto zakażenie koronawirusem. Jak dodano, piłkarze zostali w porę odizolowani od drużyny i rozpoczęli kwarantannę w domach.

Po środowych badaniach na obecność koronawirusa pojawiły się nowe przypadki pozytywnych wyników wśród piłkarzy Śląska Wrocław - poinformował występujący w ekstraklasie klub. Jak dodano, zawodnicy zostali odizolowani i wraz z rodzinami rozpoczęli kwarantannę.

W komunikacie podkreślono, że klub od razu wdrożył wszystkie procedury wymagane przepisami sanitarno-epidemiologicznymi i regulaminem ekstraklasy.

Zobacz także

Nowe ognisko COVID-19 w PKO BP Ekstraklasie? Kolejne zakażenia w Śląsku Wrocław

"W dniach poprzedzających badanie zespół Śląska Wrocław funkcjonował w specjalnym, zaostrzonym reżimie sanitarnym. Dzięki tym procedurom nie zachodzi potrzeba stosowania kwarantanny wobec całej drużyny. Oznacza to, że przygotowania do sobotniego meczu Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław odbywają się zgodnie z planem" - zaznaczono.

Dodano też, że zawodnicy, u których wykryto zakażenie w sierpniu, teraz mieli negatywne wyniki testów i rozpoczęli treningi z zespołem.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP