Nieudane pożegnanie legend, Arka popsuła święto w Krakowie

18.07.2020 19:39
Wisła Kraków – Arka

Wisła Kraków przegrała z Arką Gdynia 0:1 w meczu 37. kolejki PKO Ekstraklasy. Jedenastkę dla Białej Gwiazdy zmarnował Marcin Wasilewski.

Gospodarze w pierwszej fazie spotkania uzyskali lekką przewagę i przeprowadzali składniejsze ataki, jednak nie wypracowali sobie dobrych okazji strzeleckich. W 28. minucie mogli jednak objąć prowadzenie, lecz po strzale głową Damiana Pawłowskiego piłka odbiła się od poprzeczki.

Potem groźniej atakowali goście. W 33. minucie Marcus Vinicius, po dośrodkowaniu Daniela Chmielnickiego, główkował z kilku metrów, ale obok bramki. Za moment Brazylijczyk znowu dostał dobre dośrodkowanie w pole karne, ale tym razem piłka, po jego strzale głową trafiła w słupek.

Arka w końcu objęła prowadzenie. W 41. minucie Michał Nalepa dośrodkował z rzutu wolnego. W polu karnym Wisły powstało spore zamieszanie. Mateusz Lis najpierw obronił strzał Adama Marciniaka, ale potem był już bezradny, gdy piłkę do siatki głową skierował Oskar Zawada.

Wisła Kraków - Arka: Niewykorzystany karny Wasilewskiego

Po przerwie przeważali gospodarze i w 67. minucie powinni doprowadzić do wyrównania, gdy po faulu Krzepisza na Dawidzie Szocie arbiter podyktował rzut karny.

"Jedenastkę" wykonywał wprowadzony chwilę wcześniej Marcin Wasilewski, ale jego strzał obronił Krzepisz. To był trzeci kolejny rzut karny zmarnowany przez Wisłę.

Chwilę później Chuca oddał dobry strzał głową, lecz piłka odbiła się od poprzeczki. Potem przed swoją szansą stanął wprowadzony Paweł Brożek – jego strzał w krótki róg zatrzymał Krzepisz.

Z kolei Arka mogła podwyższyć prowadzenie w 88. minucie, lecz Kamil Antonik w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę. Gdynianie utrzymali wygraną do końcowego gwizdka. Wywalczone w Krakowie trzy punkty nie zdały się im na wiele, gdyż po czterech latach opuszczają ekstraklasę.

Mecz ten miał wyjątkowy charakter dla kibiców Wisły, gdyż po raz ostatni w koszulce z Białą Gwiazdą mieli okazję zobaczyć dwóch znakomitych piłkarzy, byłych reprezentantów Polski – Brożka i Wasilewskiego.

Wisła Kraków – Arka Gdynia 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Oskar Zawada (41-głową).