Zamknij

Niemcy kpią z Lukasa Podolskiego: "Chłopcze, jak ty wyglądasz?"

21.07.2021 13:20
Łukasz Podolski
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Transfer Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze to z pewnością najważniejsze wydarzenie w PKO BP Ekstraklasie od lat. Na ostatni materiał wideo zabrzan z "Poldim" w roli głównej niemiecki "Bild" zareagował jednak nieco kąśliwie. "Chłopcze, jak Ty wyglądasz?" - brzmi jeden z nagłówków gazety.

Lukas Podolski od momentu przyjścia do Górnika Zabrze stał się marketingową ikoną klubu. Były reprezentant Niemiec jest główną postacią zdecydowanej większości filmików promocyjnych publikowanych przez klubową telewizję, m.in. prezentujących nowe koszulki zabrzan na sezon 2021/2022.

Popularny "Poldi" zdaje się cieszyć ze swojej roli w klubie, bowiem sam często publikuje zdjęcia z planów filmowych na Instagramie. "Zabrze miasto górnicze, Górnik na całe życie" - napisał piłkarz pod fotografiami z sesji w kopalni Guido.

Niemcy kpią z Lukasa Podolskiego: "Chłopcze, jak ty wyglądasz?"

Takie zdjęcia i dumne podpisy Podolskiego nie spodobały się dziennikarzom "Bilda", którzy osądzili zawodnika o pozerstwo.

"Chłopcze, jak ty wyglądasz? Grasz teraz w kasku? Dzięki tej wizycie były gwiazdor z Kolonii chce pokazać swoim fanom, że jest teraz jednym z nich i wspiera mieszkańców regionu" - napisał ironicznie niemiecki tabloid.

"Bild" dodał, że kibicom Górnika z pewnością spodobał się "trik" Podolskiego z wizytą w kopalni, bo już gdy prezentowano go na stadionie, był witany przez kilka tysięcy widzów.

PKO BP Ekstraklasa: Kiedy pierwszy mecz Górnika Zabrze w sezonie 2021/2022?

Górnik Zabrze rozpocznie swój sezon w PKO BP Ekstraklasie w niedzielę 25 lipca meczem z Pogonią w Szczecinie. Bardzo możliwe, że już wtedy zobaczymy Lukasa Podolskiego na boisku od pierwszych minut.

RadioZET.pl/Bild