Zamknij

Nie żyje ojciec Dariusza Mioduskiego. Tragiczny wypadek pod Świeciem

06.10.2022 19:04

Gerard Mioduski, ojciec właściciela Legii Warszawa Dariusza Mioduskiego, zginął w wypadku kolejowym, do którego doszło w czwartek 6 października w Błądzimiu. O tragedii poinformowały portale pomorska.pl i świecie.naszemiasto.pl. Wiadomość potwierdził już stołeczny klub.

Nie żyje ojciec Dariusza Mioduskiego
fot. Facebook / Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Do zdarzenia doszło ok. godz. 7:30. - Kierowca Volkswagena Polo, jadąc od strony Tucholi w kierunku Świecia, wjechał na przejazd mimo opuszczonych rogatek, które były sprawne - przekazał portalowi pomorska.pl. aspirant Filip Frohlke z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi. Dodał, że maszynista był trzeźwy.

Według informacji portalu za kierownicą osobówki siedział 81-letni Gerard Mioduski, ojciec właściciela Legii Dariusza Mioduskiego. Siła uderzenia była tak duża, że jeden z wagonów pociągu relacji Chojnice - Bydgoszcz wypadł z torów. Ruch tą trasą był utrudniony przez pięć godzin.

Tragedia na torach. Nie żyje Gerard Mioduski

Wieczorem w czwartek tragiczne wieści potwierdził stołeczny klub. "Z bólem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci Gerarda Mioduskiego, Taty Dariusza Mioduskiego. Rodzinie, bliskim oraz wszystkim pogrążonym w bólu i żałobie składamy szczere wyrazy współczucia" - napisano.

Gerard Mioduski był inżynierem i biznesmenem. Większą część życia spędził w Houston.

RadioZET.pl