Zamknij

Były piłkarz Lecha skazany na dwa miesiące więzienia

18.11.2021 22:17
Nicki Bille Nielsen
fot. Natalia DOBRYSZYCKA/East News

Nicki Bille Nielsen w czwartek został skazany na dwa miesiące więzienia w zawieszeniu - poinformował PAP. Były piłkarz Lecha Poznań był oskarżony o 12 przypadków złamania prawa m.in. za jazdę pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Nicki Bille Nielsen występował w Lechu Poznań w latach 2016-2018. Przez Duńczyków był okrzyknięty jednym z największych talentów w kraju. O ile umiejętności przemawiały za jego karierą, tak jego charakter sprowadził go na ziemię. Zawodnik wielokrotnie miał problemy z prawem.

Dwa lata temu Nielsen usłyszał wyrok czterech miesięcy pozbawienia wolności za groźby wiatrówką rowerzyście w centrum Kopenhagi. Wśród innych sytuacji, były gracz Lecha miał grozić śmiercią pielęgniarce w szpitalu. Zaatakował też ochroniarza w jednym z nocnych klubów.

Nicki Bille Nielsen skazany na więzienie w zawieszeniu

Jego najpoważniejszym oskarżeniem było wydarzenie z czerwca 2019 roku, kiedy prowadził samochód na autostradzie pod Kopenhagą, będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków, powodując wypadek.

- Sportowy samochód jechał z ogromną szybkością, zmieniając co chwilę pasy ruchu, a nawet wielokrotnie wyprzedzał na pasie awaryjnym. W końcu na zjeździe z autostrady z wielką siłą uderzył stojącego na czerwonym świetle SUV-a. Jego pasażerowie, pięciu obywateli Norwegii, odnieśli poważne obrażenia. Kierowca Mercedesa był pod tak silnym wpływem środków odurzających i był tak podniecony, że sprawiał wrażenie jakby był w jakimś amoku - czytamy w raporcie policji cytowanym przez dziennik „BT”.

Ostatecznie Nicki Bille Nielsen otrzymał karę dwóch miesięcy więzienia w zawieszeniu. Dodatkowo piłkarz musi pokryć koszty sądowe i odpracować 80 godzin prac społecznych.

RadioZET.pl