Zamknij

Legia sięgnęła po kolejnego gracza Dynama Kijów. Tym razem to napastnik

23.02.2021 18:52
Nazariy Rusyn
fot. SERGEI SUPINSKY/AFP/East News

Nazarij Rusyn z Dynama Kijów został wypożyczony do Legii Warszawa z opcją wykupu po końcu 2021 roku. 22-letni napastnik to były reprezentant ukraińskiej młodzieżówki. Oprócz Dynama reprezentował barwy także Zorii Ługańsk.

  • Nazarij Rusyn został nowym piłkarzem Legii Warszawa
  • 22-letni napastnik został wypożyczony przez "Wojskowych" z Dynama Kijów z opcją wykupu po końcu 2021 roku
  • Nowy nabytek legionistów to były reprezentant ukraińskiej młodzieżówki

Nazarij Rusyn, ukraiński napastnik, wzmocnił Legię Warszawa. 22-letni piłkarz został wypożyczony z Dynama Kijów do końca 2021 roku, ale mistrz Polski będzie miał opcję wykupu.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do Legii. Brałem udział w zgrupowaniach Dynama i sądzę, że jestem w odpowiedniej dyspozycji, mogę grać na 100 procent. Na pierwszym miejscu jest przede wszystkim drużyna. Moje gole mają służyć temu, żeby wygrywała i sięgała po trofea - powiedział Rusyn, były młodzieżowy reprezentant Ukrainy, cytowany na stronie Legii.

Nazarij Rusyn wypożyczony do Legii Warszawa. Jest opcja wykupu

Jak przypomniał warszawski klub, Rusyn zadebiutował w Dynamie Kijów w wieku niespełna 19 lat. Na poziomie ukraińskiej ekstraklasy rozegrał 47 meczów i zdobył 12 bramek, wywalczył również Puchar Ukrainy w sezonie 2019/20. Występował też w europejskich pucharach.

To już drugi piłkarz pozyskany tej zimy z kijowskiego klubu. Kilka dni wcześniej Legia wypożyczyła obrońcę Artema Szabanowa. Umowa z prawie 29-letnim ukraińskim piłkarzem, który rozegrał dwa mecze w kadrze narodowej swojego kraju, ma obowiązywać do 30 czerwca tego roku.

Broniąca tytułu Legia jest liderem ekstraklasy. W osiemnastu meczach zdobyła 36 punktów i o jeden wyprzedza Pogoń Szczecin.

RadioZET.pl/PAP