Zamknij

Wielkie wzmocnienie Lechii Gdańsk. Ściągnęła do siebie mistrza świata

26.11.2020 14:00
Mykoła Musolitin
fot. Beata Zawadzka/East News

Mykoła Musolitin z Ukrainy przeniósł się z FK Valmiera do Lechii Gdańsk - poinformowała ekipa biało-zielonych. Obecny mistrz świata do lat 20 podpisał z pomorskim klubem dwuipółletni kontrakt.

Mykoła Musolitin został w środę piłkarzem występującej w ekstraklasie Lechii. 21-letni ukraiński prawy obrońca, który w zeszłym roku został mistrzem świata do lat 20, podpisał z gdańskim klubem kontrakt do 30 czerwca 2023 roku.

Musolitin pochodzi z Odessy i jest wychowankiem Czernomorca. W styczniu tego roku trafił do trzeciej obecnie drużyny łotewskiej ekstraklasy FK Valmiera – zagrał w 17 ligowych meczach i zanotował cztery asysty.

Zobacz także

Mykoła Musolitin piłkarzem Lechii. Wielkie wzmocnienie gdańszczan

W zeszłym roku znalazł się w reprezentacji Ukrainy, która została w Polsce mistrzem świata do lat 20. Nowy nabytek Lechii, który pojawił się już w Gdańsku, wystąpił w dwóch pierwszych grupowych spotkaniach. Musolitin grał również kadrze swojego kraju do lat 17 i 19.

- Przyjście Musolitina wzmocni rywalizację na prawej obronie. To kolejny młody i obiecujący zawodnik w naszej kadrze, który grał w reprezentacjach młodzieżowych swojego kraju. Mam nadzieję, że w Lechii dalej się rozwinie – powiedział na klubowej stronie trener biało-zielonych Piotr Stokowiec.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP