Legia pozostaje w grze o Puchar Polski. Drugoligowiec postraszył mistrza

01.12.2021 22:17
Motor Lublin - Legia Warszawa

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe drugoligowy Motor Lublin 2:1 i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski 2021/2022. W grze o trofeum pozostały też m.in. Lech Poznań i Raków Częstochowa.

Legia Warszawa w niedzielę przerwała koszmarną serię siedmiu kolejnych porażek i przy Łazienkowskiej skromnie 1:0 ograła Jagiellonię Białystok. Nie pozwoliło to na wydostanie się ze strefy spadkowej, ale udało się podskoczyć o jedną pozycję i zbliżyć się do bezpiecznej lokaty. W środę mistrz kraju musiał się napracować, by wyrzucić drugoligowca z Pucharu Polski.

To było wyjątkowe spotkanie dla trenera gospodarzy. Marek Saganowski wiele lat spędził w Legii, zdobywał z nią trofea i grał w europejskich pucharach, a po krótkiej przygodzie w roli szkoleniowca postanowił zmienić otoczenie i budować swoją trenerską karierę na własny rachunek. Prowadzony przez niego Motor Lublin zajmuje obecnie 8. miejsce w tabeli 2. Ligi, a mimo to wysoko zawiesił poprzeczkę faworyzowanym gościom.

Motor Lublin - Legia Warszawa: WYNIK meczu Pucharu Polski

Gospodarze pierwsi zadali cios. W 14. minucie Michał Fidziukiewicz wykorzystał niefrasobliwość przyjezdnych i po rykoszecie od Maika Nawrockiego pokonał bramkarza Motoru. I kiedy lublinianom szło, prezentowali się dobrze, kibice postanowili odpalić race. Zadymienie stadionu doprowadziło do przerwania spotkania na osiem minut.

Podopieczni Marka Saganowskiego przetrwali z takim wynikiem do 56. minuty, gdy przepięknym strzałem z dystansu popisał się Luquinhas. Wynik na nieco ponad kwadrans przed końcem ustalił wprowadzony z ławki Szymon Włodarczyk, który skorzystał z błędu Sebastiana Madejskiego.

We wcześniej rozegranych spotkaniach 1/8 finału Pucharu Polski awans wywalczyły Olimpia Grudziądz, Górnik Łęczna, Lech Poznań, Raków Częstochowa i Arka Gdynia. W czwartek stawkę ćwierćfinalistów tej edycji rozgrywek uzupełni Widzew Łódź albo Wisła Kraków.

Bramki: Michał Fidziukiewicz (14') - Luquinhas (56'), Szymon Włodarczyk (73')

Składy

• Motor: Sebastian Madejski - Filip Wójcik, Wojciech Błyszko, Maksymilian Cichocki, Paweł Moskwik - Tomasz Swędrowski (Adam Ryczkowski 82'), Damian Sędzikowski (Sebastian Rak 73'), Tomasz Kołbon, Piotr Kusiński, Piotr Ceglarz (Rafał Król 82') - Michał Fidziukiewicz (Maciej Firlej 71')
  • Legia: Artur Boruc - Kacper Skibicki, Mateusz Wieteska, Mateusz Hołownia (Filip Mladenović 46'), Maik Nawrocki - Bartosz Slisz, Andre Martins (Mahir Emreli 46') - Yuri Ribeiro, Josue, Luquinhas (Jakub Kisiel 90'+4) - Tomas Pekhart (Szymon Włodarczyk 64')