Mistrzowskie zakończenie Lecha Poznań. "Kolejorz" pokonał Zagłębie

Hubert Majewski
21.05.2022 20:20
Lech Poznań

Lech Poznań przypieczętował mistrzostwo Polski. Mimo że piłkarze "Kolejorza" byli pewni tytułu tydzień temu, to i tak zdołali wygrać z KGHM Zagłębiem Lubin 2:1. Dla klubu z Poznania była to szósta wygrana z rzędu.

Lech Poznań rozpoczął sobotnią rywalizację w PKO BP Ekstraklasie od mocnego uderzenia. Już w 10. minucie piłkę do siatki wpakował Tomasz Kędziora. Obrońca nie miał specjalnie trudnego zadania, gdyż po dograniu Alana Czerwińskiego posłał futbolówkę do bramki z najbliższej odległości.

Zagłębie Lubin starało się "odgryźć" rywalowi, jednak kończyło się na nieudanych próbach. Z kolei "Kolejorz" przetrwał napór przeciwnika i po szybkiej akcji do przerwy prowadził 2:0. Dani Ramirez najlepiej zorientował się w polu karnym i wycofał piłkę do Czerwińskiego, a ten płaskim strzałem po raz drugi pokonał bramkarza gości.

Mistrzowski koniec Lecha Poznań

Po zmianie stron gospodarze niespodziewanie stracili gola. Lubomir Satka w łatwy sposób stracił piłkę przed własnym polem karnym. Słowak chciał uratować sytuację, jednak efektem jego interwencji był rzut karny dla Zagłębia. Szymon Marciniak wskazał na "wapno" a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Kacper Chodyna.

Pod koniec spotkania lechici już tylko pilnowali skromnego prowadzenia. Przyjezdni starali się doprowadzić do wyrównania, jednak ich próby nie przyniosły skutku. Lech Poznań wygrał swój szósty mecz z rzędu, a po końcowym gwizdku rozpoczęła się mistrzowska feta.