Zamknij

Michał Żewłakow odchodzi z Zagłębia Lubin

30.12.2019 16:38
Michał Żewłakow
fot. PAP/EPA

Michał Żewłakow odchodzi z Zagłębia Lubin. Pracę w roli dyrektora sportowego klubu zakończy z dniem 31 grudnia 2019 roku. - Decyzję o skróceniu terminu obowiązywania umowy Klub i były reprezentant Polski podjęli wspólnie - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Oficjalny komunikat Zagłębia Lubin:

Dyrektor sportowy Zagłębia Lubin S.A. Michał Żewłakow z dniem 31 grudnia 2019 roku kończy pracę w Lubinie. Decyzję o skróceniu terminu obowiązywania umowy Klub i były reprezentant Polski podjęli wspólnie.

Żewłakow pracę w Lubinie w charakterze dyrektora sportowego rozpoczął w czerwcu 2018 roku. Przez ostatnie kilkanaście miesięcy odpowiadał za Pion Sportowy, a także skauting w naszym klubie.

Michał Żewłakow odchodzi z Zagłębia Lubin

W tym czasie do Lubina trafili między innymi Damjan Bohar, Saša Živec, Patryk Szysz czy także obecny trener pierwszego zespołu Martin Ševela.

W lipcu 2019 roku, po ponad dwunastu miesiącach od podjęcia pracy, były 102-krotny reprezentant Polski przedłużył obowiązującą z Zagłębiem umowę, która miała trwać do 30 czerwca 2020. Pod koniec tego roku dyrektor sportowy wraz z zarządem Klubu podjęli wspólną decyzję o zakończeniu współpracy.

Michał Żewłakow przed objęciem stanowiska w Zagłębiu Lubin przez cztery lata pracował w Legii Warszawa, gdzie również pełnił funkcję dyrektora sportowego.

Zagłębie Lubin serdecznie dziękuję Michałowi za całokształt pracy włożonej w rozwój Klubu i życzy powodzenia w dalszej karierze zawodowej.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/zaglebie.com/AN