Zamknij

Michał Pazdan wraca do Polski. Były reprezentant Polski blisko Jagiellonii

01.07.2021 15:59
Michał Pazdan wraca do Polski. Przegląd Sportowy: trafi do Jagiellonii
fot. Seskimphoto / Avalon/Photoshot/East News

Michał Pazdan w najbliższych dniach może trafić do Jagiellonii Białystok – poinformował Przegląd Sportowy. Kontrakt byłego reprezentanta Polski z tureckim Ankaragucu wygasł, a obrońca postanowił wrócić do kraju. 

Michał Pazdan niemal na pewno wróci do Polski. Przegląd Sportowy poinformował, że Jagiellonia kontaktowała się z agencją „Unidos”, która reprezentuje interesy obrońcy. Pazdan grał już w Białymstoku w latach 2012-2015. Z klubu z Białegostoku trafił do Legii za 700 tys. euro. Zdobył z nią mistrzostwo i Puchar Polski i zadebiutował w Lidze Mistrzów. Jako zawodnik Legii, obrońca pojechał na Euro 2016. 

Pazdan zagrał w Ekstraklasie 262 mecze. W Turcji wystąpił 60 razy. Były reprezentant Polski rozpoczynał karierę w Hutniku Kraków, z którego w 2007 roku przeniósł się do Górnika Zabrze. Po pięciu sezonach na Śląsku przeniósł się do Białegostoku. 

Euro 2020 (2021): TERMINARZ mistrzostw Europy. Kalendarz wszystkich meczów na Euro

Michał Pazdan blisko Jagiellonii. Klub z Białegostoku przemeblowuje szatnię

Jeśli Michał Pazdan trafi do Jagiellonii, będzie drugim piłkarzem, który wróci do Białegostoku po kilku latach przerwy. Pierwszym był Dani Quintana. 34-letni Hiszpan do 1 stycznia był zawodnikiem chińskiego CD Rongcheng.

Jagiellonia ogłosiła, że w tym oknie transferowym z klubu odejdzie 8 zawodników: Martin Kostal,  Ognjen Mudrinski, Dawid Szymonowicz, Maciej Mas, Mateusz Wyjadłowski, a także Konrad Wrzesiński, Kris Twardek i Juan Camara. 

.RadioZET.pl/Przegląd Sportowy