Zamknij

Michał Kucharczyk wraca do Ekstraklasy. Zagra w Pogoni Szczecin

06.08.2020 15:25
Michał Kucharczyk
fot. PAP/EPA

Michał Kucharczyk został nowym piłkarzem Pogoni Szczecin. 29-letni zawodnik związał się z szóstą ekipą sezonu 2019/2020 piłkarskiej ekstraklasy trzyletnim kontraktem.

Kucharczyk wraca na polskie boiska po nieco ponad rocznej przerwie. Wychowanek Świtu Nowy Dwór Mazowiecki po sezonie 2018/2019 nie przedłużył umowy z Legią Warszawa i przeniósł się do rosyjskiego Urału Jekaterynburg. Przed wyjazdem z Polski piłkarz rozegrał 240 meczów w ekstraklasie i zdobył w nich 48 bramek.

Michał Kucharczyk jest liderem klasyfikacji największej liczby meczów w europejskich pucharach rozegranych w polskim klubie (67). W reprezentacji Polski wystąpił natomiast w dziewięciu spotkaniach i strzelił jedną bramkę.

Michał Kucharczyk piłkarzem Pogoni Szczecin

- W polskich realiach trudno jest mi wyobrazić sobie pozyskanie bardziej utytułowanego i doświadczonego w bojach piłkarza. Michał wnosi do zespołu bardzo dużo jakości oraz ogranie. Cieszymy się, że udało nam się przekonać zawodnika i doprowadzić do tego transferu - podkreślił szef pionu sportowego Pogoni Dariusz Adamczuk. .

Jak poinformowano w klubowym komunikacie, Kucharczyk będzie grał w szczecińskiej ekipie z numerem 18 na koszulce. To piąte letnie wzmocnienie Portowców. Przed nim granatowo-bordowi podpisali umowy z Mariuszem Fornalczykiem, Luisem Matą, Bartłomiejem Mrukiem i Gorgonem.

RadioZET.pl/PAP/AN