Zamknij

Media: Wisła Kraków zdecydowała. To on poprowadzi zespół w przyszłym sezonie

21.05.2022 15:07
Wisła Kraków
fot. PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Przed Wisłą Kraków intensywne lato. Krakowski klub powoli przygotowuje się do rozgrywania meczów na zapleczu PKO BP Ekstraklasy. Z informacji dziennikarza "TVP Sport" Mateusz Migi wynika, że zarząd podjął kluczową decyzję ws. Jerzego Brzęczka.

Obecny sezon PKO BP Ekstraklasy to dla Wisły Kraków kompletna katastrofa. Na jedną kolejkę przed zakończeniem ekstraklasy wiadomo, że krakowski klub spada z ligi. To pierwsza taka sytuacja w XXI wieku. 

Od początku sezonu "Biała Gwiazda" radziła sobie fatalnie. W połowie rozgrywek Adriana Gulę zastąpił Jerzy Brzeczek. Pomimo zmiany trenera nic się nie zmieniło. Bilans byłego selekcjonera reprezentacji Polski w Wiśle to tylko jedna wygrana na trzynaście meczów. W obliczu takich statystyk spadek był nieunikniony.

Zarząd Wisły Kraków podjął decyzję w sprawie Brzęczka

Słabe wyniki Brzęczka sprawiły, że zaczęto dyskutować nad jego przyszłością na Reymonta. Mateusz Miga dotarł do informacji, z których wynika, że 51-latek... zostanie na dłużej. - Nie wiemy, czy decyzja ta była poprzedzona głęboką analizą, czy po prostu uznano, że trener zasługuje na drugą szansę. Fakt, że przyjął zespół w trudnej sytuacji i początkowo zdołał go pobudzić, ale później całkowicie stracił kontrolę nad kierownicą, a statystyki (jeden wygrana) są druzgocące - czytamy na łamach portalu TVP Sport.

W sobotnie popołudnie Wisła Kraków zagra ostatni mecz w ekstraklasie. Piłkarze "Białej Gwiazdy" wyjdą na boisko o 17:30 i zmierzą się z Wartą Poznań.

RadioZET.pl