Maurides bohaterem Radomiaka. Zadecydował gol w samej końcówce meczu

06.08.2022 19:47
Maurides

Jagiellonia Białystok przegrała z Radomiakiem Radom 1:2 (1:0) w 4. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Gol dla gości na wagę zwycięstwa rzutem na taśmę w doliczonym czasie gry zdobył Maurides.

Początek meczu był wymarzony dla Jagiellonii Białystok. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 12. minucie po bramce Marca Guala, który wpakował piłkę do siatki po zagraniu Oliwiera Wojciechowskiego. Z początku wydawało się, że gol nie zostanie uznany, ponieważ w pierwszej chwili sędzia odgwizdał spalonego, ale VAR pozwolił kibicom "Jagi" cieszyć się z trafienia.

W kolejnych minutach goście mieli kilka okazji, aby doprowadzić do remisu, ale nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie Zlatana Alomerovicia. Tuż przed przerwą drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został gracz Jagiellonii Mateusz Skrzypczak. Dodatkowo kilka chwil wcześniej arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy po faulu na Mateuszu Cichockim, ale ostatecznie wycofano się z tej decyzji.

Wyjazdowe zwycięstwo Radomiaka, gol Mauridesa w ostatnich sekundach meczu

Po zmianie stron Radomiak Radom ruszył do odrabiania strat. W 61. minucie sędzia po analizie VAR, podyktował jedenastkę dla gości po tym, gdy w polu karnym piłkę ręką zagrał Bogdan Tiru. Rzut karny na bramkę zamienił Felipe Nascimento. Po kilku minutach Portugalczyk został ostro sfaulowany przez Andrzeja Trubehę, który obejrzał czerwoną kartkę, przez co Jagiellonia kończyła mecz w dziewięciu.

Piłkarze z Białegostoku bronili się przed naporem Radomiaka, który dwoił się i troił, aby wywalczyć trzy punkty. Finalnie gracze z Radomia dopięli swego w czwartej minucie doliczonego czasu meczu. Wówczas drugiego gola dla swojego zespołu zdobył Maurides, wykorzystując dośrodkowanie  Leandro.

To była pierwsza wygrana Radomiaka w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy, a trzecia z rzędu porażka dla Jagiellonii. Jeśli sytuacja w Białymstoku diametralnie się nie zmieni, trenerska posada Macieja Stolarczyka będzie poważnie zagrożona. We wcześniejszym spotkaniu Lechia Gdańsk przegrała u siebie z Koroną Kielce 0:1 po samobójczej bramce Michała Nalepy.

Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Marc Gual (12), 1:1 Filipe Nascimento (63-karny), 1:2 Maurides (90+4).