Zamknij

Mateusz Borek ujawnił: "Jest druga oferta z zagranicy dla Kamila Grosickiego"

17.01.2022 19:23
Mateusz Borek i Kamil Grosicki
fot. Kamil Piklikiewicz/East News; MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News

Mateusz Borek poinformował w programi "Moc Futbole" na "Kanale Sportowym", że FC Lorient  jest "potwornie zdeterminowane", by zakontraktować skrzydłowego reprezentacji Polski Kamila Grosickiego z Pogoni Szczecin. "W poniedziałek lub wtorek w Szczecinie pojawi się nowa oferta" - ujawnił dziennikarz.

- FC Lorient jest potwornie zdeterminowane. W poniedziałek lub wtorek pojawi się w Pogoni Szczecin nowa oferta za Kamila Grosickiego. Będzie wynosiła 500 tysięcy euro plus kolejne 300 tysięcy, jeśli francuski zespół utrzyma się w Ligue 1 - poinformował w programie "Moc Futbolu" w "Kanale Sportowym" Mateusz Borek. W tym momencie Lorient zajmuje osiemnaste miejsce w tabeli, a więc lokatę w strefie spadkowej.

Borek już wcześniej informował o zainteresowaniu skrzydłowym reprezentacji Polski przez francuski klub. Kilka dni temu "L'Equipe" podało, że Lorient złożyło już nawet ofertę za Polaka, opiewającą na 300 tys. euro. Ta miała jednak zostać szybko odrzucona przez władze Pogoni, dlatego teraz wrócono ze znacznie większą propozycją. Zdaniem popularnego polskiego dziennikarza "Kanału Sportowego" nie jest jednak przesądzone, że Grosicki odejdzie z PKO BP Ekstraklasy.

Mateusz Borek ujawnił: "Jest druga oferta zza granicy dla Grosickiego"

- Spotkałem Jarosława Mroczka i Dariusza Adamczuka (prezesa i dyrektora sportowego Pogoni - przyp. red.). Zapytałem o sytuację Kamila i nie widziałem przeświadczenia, że będą go oddawać - dodał Borek.

33-letni pomocnik jest piłkarzem "Portowców" od sierpnia ubiegłego roku. W tym sezonie ligowym rozegrał dwanaście meczów, w których zdobył trzy bramki i zanotował cztery asysty.

RadioZET.pl/Kanał Sportowy/Moc Futbolu