Zamknij

Wychowanek Realu Madryt zagra w PKO Ekstraklasie

15.09.2020 20:28
Mario Rodriguez w Warcie Poznań
fot. Warta Poznań/Twitter

Mario Rodriguez został nowym piłkarzem Warty Poznań w sezonie 2020/21. Wychowanek Realu Madryt trafił do klubu PKO Ekstraklasy na zasadzie wolnego transferu.

Mario Rodriguez związał się z Wartą Poznań dwuletnim kontraktem. Hiszpański zawodnik ma pomóc klubowi, który w tym sezonie awansował do PKO Ekstraklasy. Po trzech kolejkach, zespół z Wielkopolski zdobył zaledwie jeden punkt po bezbramkowym remisie z Piastem Gliwice.

- Jestem dumny z tego, że zostałem pierwszym Hiszpanem w długiej historii Warty Poznań. Teraz nie mogę się już doczekać pierwszego treningu z drużyną, co mam nadzieję, nastąpi już w środę. Jestem bardzo ambitnym człowiekiem i bardzo chcę pomóc drużynie w osiąganiu celów – mówił Rodriguez.

- Gdy pojawiła się oferta z Warty Poznań, spodobał mi się pomysł, by przenieść się do Polski. Rozmawiałem z kilkoma osobami, które powiedziały mi, że Ekstraklasa jest bardzo dobrą ligą do tego, żeby pokazać swoje umiejętności i dalej się rozwijać. Dlatego uważam, że to bardzo dobry krok w mojej karierze. Jestem dumny, że podpisałem kontrakt z Wartą Poznań i będę robił teraz wszystko, co potrafię, żeby być wzmocnieniem drużyny – zakończył.

Rodriguez jest wychowankiem Realu Madryt. W ekipie Królewskich spędził siedem lat. W 2017 roku podjął decyzję o opuszczeniu klubu. W ubiegłym sezonie reprezentował barwy Granady, w której zagrał po jednym meczu w La Liga i Pucharze Króla.  

RadioZET.pl/