Zamknij

Legia znowu bez trenera. Marek Gołębiewski nie wytrzymał po kolejnej porażce

12.12.2021 18:47

Marek Gołębiewski złożył rezygnację z funkcji trenera Legii Warszawa i nie poprowadzi zespołu w zaległym spotkaniu PKO Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin - informuje portal legia.net. To pokłosie kolejnej, 12. już w tym sezonie porażki.

Marek Gołębiewski złożył rezygnację z funkcji trenera Legii Warszawa
fot. Tomasz Kudala/REPORTER/EastNews

Legia Warszawa w niedzielę przegrała z Wisłą Płock 0:1 w meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy i spadła na ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Wcześniej Górnik Łęczna ograł Cracovię 2:0 i wydostał się z ostatniej pozycji, spychając tam mistrza Polski.

- Gratuluję Wiśle wygranej i może tylko tyle bym powiedział, bo nie chcę mówić za dużo - wypalił po spotkaniu Marek Gołębiewski. I na tym rzeczywiście zakończył. Niedługo później dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Maciej Wąsowski poinformował, że szkoleniowiec Legii po ostatnim gwizdku już w szatni złożył rezygnację z funkcji szkoleniowca stołecznej ekipy.

Marek Gołębiewski rezygnuje

"Marek Gołębiewski po kolejnym przegranym meczu, tym razem 0:1 z Wisłą Płock, zrezygnował z bycia trenerem pierwszego zespołu Legii. Taką informację przekazał drużynie po zakończeniu spotkania" - napisano na portalu legia.net. Dodano, że nie wiadomo, kto poprowadzi zespół w środkowym starciu z Zagłębiem Lubin.

To już druga w tym sezonie zmiana na stanowisku trenera w Legii. Pod koniec października pracę w stolicy stracił Czesław Michniewicz.

Sebastian Staszewski z portalu interia.pl informuje nieoficjalnie, że kandydatem na szkoleniowca mistrza Polski jest Leszek Ojrzyński.

loader

RadioZET.pl/legia.net/Przegląd Sportowy