Zamknij

Mahir Emreli nie zagra już w Legii? Odmówił wyjazdu na zgrupowanie

04.01.2022 12:00

Mahir Emreli odmawia wyjazdu na zgrupowanie do wyjazdu i chce odejść z Legii Warszawa - przekonuje portal Weszło.com. Chęć opuszczenia Łazienkowskiej przez Azera jest pokłosiem pobicia przez chuliganów po meczu z Wisłą Płock.

Mahir Emreli chce odejść z Legii
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Mahir Emreli i Luquinhas mieli najbardziej ucierpieć podczas wtargnięcia grupy chuliganów do klubowego autokaru po porażce Legii Warszawa z Wisłą Płock, która zepchnęła mistrzów Polski na dno tabeli PKO Ekstraklasy. Uderzony miał zostać również Rafael Lopes. Mimo wszystko Portugalczyk i Brazylijczyk postanowili pozostać w drużynie i pomóc jej w przezwyciężeniu jednego z największych kryzysów w dziejach. Azer od początku był sceptycznie nastawiony do tej kwestii.

6 stycznia legioniści mają wyruszyć do Dubaju na zgrupowanie przed rundą wiosenną. Wszystko wskazuje na to, że w samolocie zabraknie Emreliego, który zdecydował się na batalię z klubem, a jej stawką ma być rozwiązanie kontraktu. Zdaniem Jakuba Białka z portalu Weszło.com, piłkarz poinformował już Dariusza Mioduskiego i Jacka Zielińskiego o swojej decyzji.

Mahir Emreli chce odejść z Legii

"Zawodnik przekonuje klub, że jest zniszczony psychicznie przez napaść po meczu z Wisłą Płock (0:1) i nie wyobraża sobie dalszego funkcjonowania w nim" - czytamy w artykule Białka. "Obóz Emreliego wysłał do Legii pismo, w którym informuje o rozpoczęciu procedury rozwiązania kontraktu z winy klubu" - dodał.

Emreli sporo ryzykuje, bo jeśli nie uda się ten manewr, może stać się dla klubu persona non grata i straci co najmniej pół roku, zanim będzie mógł odejść.

Odpowiedź Legii ws. Emreliego

Na te doniesienia zareagował dyrektor sportowy Legii Jacek Zieliński. - Mahir Emreli ma obowiązujący kontrakt, a zgodnie z tym powinien stawić się jutro na testach razem z pozostałą częścią drużyny - powiedział w rozmowie z WP Sportowymi Faktami.

Po 19 rozegranych kolejkach Legia [ma jeden mecz zaległy - red.] z dorobkiem 15 punktów zajmuje ostatnie 17. miejsce. Ekstraklasa wznowi rozgrywki na początku lutego.

loader

RadioZET.pl/weszło.com