Zamknij

Maciej Skorża trenerem Lecha Poznań. Hit z Legią obejrzy z trybun

10.04.2021 12:39
Maciej Skorża trenerem Lecha Poznań
fot. Piotr Matusewicz/East News

Maciej Skorża po sześciu latach wraca na Bułgarską i w poniedziałek obejmie funkcję trenera Lecha Poznań - poinformował na swojej stronie internetowej "Kolejorz".  49-latek sobotnie starcie z Legią Warszawa obejrzy z trybun.

  • Maciej Skorża został nowym trenerem Lecha Poznań
  • 49-letni szkoleniowiec podpisał z "Kolejorzem" kontrakt do czerwca 2023 roku
  • Stery w drużynie obejmie po niedzielnym hicie Lech - Legia

Maciej Skorża pracował w Lechu Poznań w latach 2014-2015. Doprowadził "Kolejorza" do ostatniego w historii klubu mistrzostwa Polski (2015) oraz do fazy pucharowej Ligi Europy, w której drużyna zajęła 3. miejsce - za FC Basel i Fiorentiną, a przed Belenenses. Z ekipą z Wielkopolski rozstał się po nieudanej rundzie jesiennej rozgrywek 2015/2016.

Obecnie Lech zajmuje 10. miejsce w tabeli ekstraklasy, odpadł już z Pucharu Polski, raczej nie grozi mu spadek, więc nowy szkoleniowiec będzie miał kilka spokojnych miesięcy, by odcisnąć swoje piętno na zespole. Skorża swoją pracę zacznie w poniedziałek, niespełna dobę po hitowym starciu z Legią. W tym spotkaniu "Kolejorza" poprowadzi Janusz Góra.

Maciej Skorża szkoleniowcem Lecha Poznań

- Lechowi się nie odmawia. Dobrze wspominam czas mojej poprzedniej pracy w Poznaniu. Udało nam się wówczas sięgnąć po mistrzostwo Polski, ale też przeżyć gorycz porażki - mówi Maciej Skorża. - Teraz wracam mądrzejszy o tamte doświadczenia i pełen energii do pracy. Znam doskonale klub i ludzi w nim pracujących, dlatego tym łatwiej było mi przyjąć propozycję ze strony Lecha. Mam sporo do udowodnienia, podobnie jak klub i zawodnicy. Dlatego jestem pewien, że determinacji i zaangażowania nam nie zabraknie. Przed nami dużo ciężkiej pracy, ale wierzę, że wspólnie osiągniemy sukces - dodaje.

Maciej Skorża podpisał umowę do czerwca 2023 roku. Na stanowisku zastąpi zwolnionego w poniedziałek Dariusza Żurawia.

Mecz Lech Poznań - Legia Warszawa na żywo na sport.radiozet.pl w niedzielę 11 kwietnia od godz. 17:30.

RadioZET.pl/lechpoznan.pl