Zamknij

Z ekstraklasy do IV ligi. Maciej Jankowski piłkarzem Wieczystej Kraków

13.01.2022 15:30
Maciej Jankowski piłkarzem Wieczystej Kraków
fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Maciej Jankowski, jednokrotny reprezentant Polski, przenosi się ze Stali Mielec do lidera IV ligi Wieczystej Kraków. Napastnik podpisał 2,5-letnie kontrakt. To kolejny hit transferowy tego klubu.

Sławomir Peszko, Radosław Majewski, Łukasz Burliga, Wilde-Donald Guerrier, Michał Miśkiewicz i Seweryn Michalski - to piłkarze z ekstraklasową przeszłością, którzy w ostatnich latach zdecydowali się na transfer do grającej w niższych klasach rozgrywkowych Wieczystej Kraków. Większość z nich broniła barw Wisły Kraków, którą swego czasu prowadził obecny szkoleniowiec IV-ligowca, były selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda. Teraz to tej swoistej plejady gwiazd dołączy kolejny zawodnik z bogatym CV.

Maciej Jankowski, bo o nim mowa, w ekstraklasie rozegrał ponad 300 spotkań dla Ruchu Chorzów, Piasta Gliwice, Wisły Kraków, a ostatnio także Stali Mielec. W sumie zdobył 63 gole. Co ciekawe, raz wystąpił w kadrze, ale było to 11 lat temu na zgrupowaniu przeznaczonym dla ligowców w tureckiej Antalyi. Polacy prowadzeni przez... Smudę ograli Bośnię i Hercegowinę 1:0 po trafieniu Waldemara Soboty.

Maciej Jankowski w Wieczystej

"Dziś [w czwartek 13 stycznia - red.] kontrakt z Wieczystą podpisał Maciej Jankowski. Zawodnik związał się z naszym klubem 2,5-letnim kontraktem" - napisano w komunikacie klubu. "W Wieczystej Maciej Jankowski występować będzie z numerem 27" - dodano.

RadioZET.pl