Łukasz Zwoliński nie zagra do końca sezonu. Złamał żebro, wpadając w słupek

27.04.2021 18:44
Łukasz Zwoliński

Łukasz Zwoliński nie zagra do końca obecnego sezonu z powodu złamanego żebra. Napastnik Lechii Gdańsk doznał owej kontuzji w przegranym 0:1 meczu z Legią Warszawa w 27. kolejce PKO BP Ekstraklasy. 28-letni zawodnik nabawił się urazu, wpadając z impetem w słupek bramki strzeżonej przez Artura Boruca.

• Łukasz Zwoliński nie zagra do końca obecnego sezonu
  • Napastnik Lechii Gdańsk złamał sobie żebro, wpadając na słupek podczas przegranego 0:1 niedzielnego meczu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Legią Warszawa

Łukasz Zwoliński, napastnik Lechii Gdańsk, nie zagra do końca sezonu z powodu kontuzji. W niedzielnym, przegranym w Gdańsku z Legią Warszawa 0:1 meczu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy napastnik Lechii wpadł na słupek i doznał pęknięcia jednego z żeber.

Feralna sytuacja miała miejsce w 83. minucie. Zwoliński znalazł się sam na sam z golkiperem rywali, ale Artur Boruc ubiegł go i wybił piłkę nogą na rzut rożny. Sunący po ośnieżonej murawie Zwoliński nie zdołał się jednak się zatrzymać i z impetem uderzył bokiem tułowia w słupek. Co prawda po interwencji lekarskiej wrócił do gry, ale przeprowadzone w poniedziałek badania wykazały, że zawodnik ma pęknięte jedno z żeber.

Łukasz Zwoliński złamał żebro. Boli od samego patrzenia [WIDEO]

Szacuje się, że przerwa w grze 28-letniego napastnika, który jest drugim snajperem biało-zielonych, potrwa około czterech-sześciu tygodni. Oznacza to, że w tym sezonie nie pojawi się już na boisku.

W obecnych rozgrywkach Zwoliński wystąpił w 22 ligowych meczach, w których zdobył sześć bramek. Strzelił także dwa gole w Pucharze Polski.