Zamknij

Łukasz Trałka zakończył karierę. Żegnali go piłkarze Warty i Lecha Poznań

14.05.2022 15:21
Łukasz Trałka zakończył karierę. Żegnali go piłkarze Warty i Lecha Poznań
fot. Canal + Sport/screen

Łukasz Trałka zakończył karierę piłkarską. 38-letni pomocnik rozpoczął spotkanie Warty Poznań z Lechem Poznań w pierwszym składzie Biało-Zielonych, ale z powodu kontuzji został zmieniony od razu po rozpoczęciu meczu. 

Łukasz Trałka już przed meczem cierpiał przez uraz, więc od początku było wiadomo, że jego występ będzie zainscenizowany po to, by móc podziękować zawodnikowi za jego wieloletnie występy na polskich boiskach. Trałka dostał szpaler od zawodników Lecha i Warty, a także brawa od kibiców obu klubów.

Pomocnik grał w Lechu Poznań przez 7 lat (2012-2019). W barwach Kolejorza zaliczył 212 meczów, zdobył mistrzostwo Polski i dwukrotnie wygrywał w Superpucharze. W 2019 roku Trałka trafił do Warty, z którą awansował do ekstraklasy. W zielono-białych barwach zagrał 81 spotkań. Trałka jest też siedmiokrotnym reprezentantem Polski. Pomocnik Warty wystąpił w meczach towarzyskich, m.in. z Urugwajem, Walią, Bośnią i Serbią.

W tym sezonie 38-letni pomocnik grał w 30 spotkaniach Warty. Łącznie, Trałka rozegrał w Ekstraklasie 430 spotkań, w których zdobył 28 goli i zaliczył 30 asyst. 

RadioZET.pl/PAB