Zamknij

Reprezentant Polski może trafić do Jagiellonii? Jest niechciany w swoim klubie

24.11.2021 20:40
Łukasz Teodorczyk może trafić do Jagiellonii? Tak przewidują włoskie media
fot. AFP/EAST NEWS

Łukasz Teodorczyk może wrócić do Ekstraklasy po 7 latach. Jak donosi portal torinogranata.it., sprowadzeniem piłkarza Udinese zainteresowana jest Jagiellonia Białystok.

Łukasz Teodorczyk mógłby trafić do Jagiellonii po tym, jak wygaśnie jego kontrakt z Udinese, czyli 30 czerwca 2022 roku. Według dziennikarzy portal torinogranata.it, zajmującego się głównie transferami i newsami związanymi z Torino, Teodorczyk nie będzie chciał zostawać dłużej za granicą. "Jego przeznaczeniem wydaje się powrót do Polski" – czytamy na portalu.

Teodorczyk nie został zgłoszony do rozgrywek Serie A, a od 7 miesięcy nie zagrał w oficjalnym meczu. Łącznie w Udinese rozegrał 32 spotkania, zdobył w nich 1 gola i zaliczył 1 asystę.

Łukasz Teodorczyk wróci do Ekstraklasy? 

Przed tym sezonem Teodorczyk spędził rok na wypożyczeniu w RSC Charleroi, dla którego strzelił jednego gola w 17 meczach. Zmorą Polaka były ciągłe kontuzje, przez które nie mógł do końca zaprezentować swoich umiejętności.

Przed wyjazdem za granicę Łukasz Teodorczyk grał w Lechu (58 meczów, 28 goli, 13 asyst) i Polonii Warszawa ( 32 mecze, 10 goli, 7 asyst). Napastnik Udinese 19 razy wystąpił w reprezentacji Polski, w tym m.in. w eliminacjach do MŚ i na mundialu 2018.

RadioZET.pl/PAB