Zamknij

Lukas Podolski przyleciał do Polski: "Jestem w domu"

07.07.2021 13:06
Lukas Podolski przyleciał do Polski
fot. PAP

Lukas Podolski, były reprezentant Niemiec i mistrz świata z 2014 roku, przyleciał w środowe południe prywatnym samolotem na lotnisko w Pyrzowicach pod Katowicami. W czwartek podpisze kontrakt z ekstraklasowym Górnikiem Zabrze. - Jestem w domu - powiedział zawodnik.

  • Lukas Podolski jest już w Polsce
  • Mistrz świata z 2014 roku w czwartek podpisze kontrakt z Górnikiem Zabrze, a następnie spotka się z dziennikarzami i z kibicami
  • Na lotnisku Podolskiego przywitał m.in. Stanisław Oślizło

Urodzony w Gliwicach Lukas Podolski od dłuższego czasu zapowiadał, że kiedyś wróci do kraju swoich przodków i zagra w klubie, któremu kibicuje od najmłodszych lat, w Górniku Zabrze. Swoje obietnice spełnił w wieku 36 lat, ale - jak zapewnia - nie przybył do śląskiego klubu w celach turystycznych.

Obie strony oficjalnie ogłosiły transfer, chociaż do podpisania kontraktu dojdzie dopiero w czwartek. W środę mistrz świata z 2014 roku przyleciał do Katowic, skąd uda się do Zabrza. Na lotnisku w Pyrzowicach powitał go m.in. były świetny obrońca zabrzan i reprezentacji Polski Stanisław Oślizło.

Lukas Podolski w Górniku. Co powiedział na lotnisku?

- Jestem w domu, każdy to wie. Stąd jest moja rodzina. Najważniejsze teraz to poznanie trenera, drużyny, a potem zobaczymy. Wróciłem do klubu, na którym się wychowałem. Nie przyjeżdżam tu na jeden dzień, tylko na rok, albo na dłużej - powiedział Podolski, z szalikiem Górnika na szyi.

Podkreślił, że dla niego nie ma w Polsce lepszego klubu.

- Jest w Górniku dużo młodych zawodników, będę ich kopał w d..., żeby biegali, pracowali – dodał ze śmiechem.

Lukas Podolski - sukcesy, osiągnięcia

Urodzony w Gliwicach 36-letni napastnik od dawna zapowiadał, że zagra kiedyś w Górniku, któremu kibicuje od dziecka. Teraz postanowił dotrzymać słowa. W przeszłości występował m.in. w Bayernie Monachium i Arsenalu Londyn. Ostatnio występował w tureckim Antalyasporze.

Podolski rozegrał w barwach reprezentacji Niemiec 130 meczów, zdobył dla niej 49 goli, a w 2014 roku został mistrzem świata. W 2008 roku wywalczył z kadrą wicemistrzostwo Europy.

Na czwartek zaplanowana jest konferencja prasowa zawodnika i uroczyste powitanie go przez kibiców na Arenie Zabrze.

RadioZET.pl