Zamknij

Lukas Podolski: Złota Piłka powinna zostać zlikwidowana

12.01.2022 14:29
Lukas Podolski: Żłota Piłka powinna zostać zlikwidowana
fot. PRZEMEK SWIDERSKI/REPORTER

Lukas Podolski w rozmowie z WP Sportowymi Faktami nie ukrywał, że jest za likwidacją plebiscytu Złotej Piłki Ale skoro już jest, to bym się nim aż tak bardzo nie przejmował - stwierdził mistrz świata z 2014 roku.

Podolski stwierdził, że głosowanie na zwycięzcę Złotej Piłki w obecnej formule nie ma sensu. - Jeszcze gdyby wybierano formacjami, to ok. Najlepszy bramkarz, obrońca, pomocnik, napastnik. A w tym momencie porównuje się coś, co jest nieporównywalne. Nie ma jasnych kryteriów tak naprawdę. Jeden dziennikarz woli Messiego, bo pięknie drybluje, inny Lewandowskiego, bo strzelił grubo ponad 50 goli, jeszcze inny Jorginho, bo najwięcej wygrał. A może Benzema, bo też jest superstrzelcem? Albo ten, co ma 200 milionów obserwujących na Instagramie? - pytał w rozmowie z Piotrem Koźmińskim.

Napastnik Górnika Zabrze uważa też, że nagrodą można zlikwidować. - Szczerze? Ja to bym taki plebiscyt zlikwidował. Ale skoro już jest, to bym się nim aż tak bardzo nie przejmował. Graj, wygrywaj, strzelaj gole, zdobywaj trofea z zespołem. To dla piłkarza powinno być ważniejsze od jakiegokolwiek plebiscytu – powiedział w rozmowie z WP.

Lukas Podolski o przyszłości: zobaczymy

Podolski nie zadeklarował, czy w następnej rundzie zostanie Górniku. - Zobaczymy. Zawsze mówiłem, że chcę tu coś zbudować - stwierdził napastnik.

Drużyna Jana Urbana jest obecnie na 7. miejscu w tabeli. Lukas Podolski zdobył dla Górnika 3 gole i zaliczył 1 asystę.

RadioZET.pl/WP