Zamknij

Pogoń Szczecin wzmacnia obronę. Zakontraktowała byłego reprezentanta Portugalii

09.07.2020 22:48
Luis Mata
fot. Twitter/Pogoń Szczecin

Luis Mata został nowym piłkarzem Pogoni Szczecin. Były młodzieżowy reprezentant Portugalii związał się z "Portowcami" trzyletnim kontraktem. Ostatnio lewy obrońca występował w rezerwowej drużynie FC Porto.

23-letni Luis Mata zastąpi w obronie piłkarskiej Pogoni Szczecin, swego 11 lat starszego rodaka Ricardo Nunesa. Mata podpisał trzyletni kontrakt z portowym klubem, Nunes opuszcza Szczecin, by wrócić do ojczyzny.

Luís Carlos Machado Mata jest lewym obrońcą. Jest wychowankiem klubu FC Oliveira do Duro, ale przez większość kariery grał w zespołach młodzieżowych i ostatnio w rezerwach FC Porto.

Zobacz także

Luis Mata piłkarzem Pogoni Szczecin. To były reprezentant Portugalii

- Zdecydowałem się na Pogoń, bo zainteresował mnie projekt, który jest tu realizowany oraz warunki jakie są tworzone. Miałem kilka innych ofert, ale chciałem trafić do takiego klubu, który jest w stanie pomóc mi i ja jestem w stanie pomóc mu. Chciałbym nabierać tu piłkarskiej wartości i osiągać dobre rezultaty – powiedział obrońca po podpisaniu umowy z polskim klubem.

Portugalczyk urodził się 6 lipca 1997 roku. W karierze rozegrał 79 spotkań w Liga Pro (drugi poziom rozgrywkowy w Portugalii). Większość tych gier zagrał w barwach FC Porto B, a część na wypożyczeniu w Portimonense SC. Na zasadzie wypożyczenia grał też przez pół roku w hiszpańskim klubie FC Cartagena (trzeci poziom rozgrywkowy w Hiszpanii).

Mata jest byłym juniorskim reprezentantem Portugalii. Otrzymywał powołania do każdego z roczników od U15 do U21. Łącznie reprezentował swój kraj w 52 spotkaniach.

W Pogoni Szczecin zagra z numerem 97. Do zespołu dołączy wraz z rozpoczęciem przygotowań do sezonu 2020/2021.

Zastąpi w portowym zespole Ricardo Nunesa, który już kilka miesięcy temu zapowiedział, że po zakończeniu bieżącego sezonu zamierza wrócić w rodzinne strony. Przychodząc do Pogoni nie planował na wiele lat się wiązać z polskim klubem. Jednak spędził w Szczecinie sześć sezonów, rozgrywając 142 mecze ligowe.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu